"Galatasaray, sezon başı olmasına karşın kırılma maçlarından birine çıkıyor"

Fanatik gazetesi yazarlarından Metin Karabaş, Kayserispor - Galatasaray maçı öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

"Galatasaray, sezon başı olmasına karşın kırılma maçlarından birine çıkıyor"

Aslan’da en büyük sorun orta sahada. Bireysel performansların düşük olmasının yanı sıra organizasyonda da ciddi sıkıntılar var. Ancak Nzonzi ilk maçındaki oyununu oynarsa, etrafındaki isimler de üzerine düşeni yaparsa Terim’in öğrencileri yeni bir başlangıç yapabilir.

Sezona Denizli yenilgisiyle başlayıp, TT Stadı’nda Konya ile berabere kalan Aslan lige büyük hayal kırıklığıyla başladı. Sarı- Kırmızılılar kazanırsa toparlanmak için zaman kazanacak ama aksi bir sonuçta psikolojik olarak takımda önemli sorunlar olacaktır. İlk iki maçta pozisyona girmekte zorlanan Fatih Terim’in takımında en büyük sorun orta alanda yaşanıyor. Bu bölgede bireysel performans düşüklüklerinin yanı sıra organizasyonda ciddi sorunlar var.

Stoperler sağlam basmalı

Düzeltilmesi gereken bölge öncelikle burası. Nzonzi ilk maçındaki oyununu oynarsa etrafındaki yaratıcı isimler üzerine düşeni yaparsa Terim’in takımı yeni bir başlangıç yapabilir. Tabi bunun yanı sıra Luyindama-Marcao ikilisinin ayakları yere basmalı. Sezona çok kötü başladılar. Belki de bunun en büyük nedeni ‘formayı garanti’ görmeleri. Kayseri’nin direneceğini ön görürsek Galatasaray’ın orta alanındaki oyunu skoru belirleyecektir.

KISA MESAJ

Galatasaray sezon başı olmasına karşın kırılma maçlarından birine çıkıyor. Aslan burada takılırsa çok zor günler yaşar.

Bu istatistiğe dikkat!

Galatasaray, Kayserispor’u son dört maçta en az üçer gol atarak mağlup etti.

Ön plana kim çıkar?

Bu mücadelede tek bir oyuncunun çabası yetmeyebilir. Buna rağmen Nzonzi, Babel ve Feghouli’nin sonucu belirlemede büyük katkısı olur.

Metin Karabaş / Fanatik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER