"Galatasaray tekere çomak soktu, Başakşehir'i durdurdu, Avrupa'da oynar gibiydi"

Fotomaç Gazetesi Yazarı Erman Toroğlu, Medipol Başakşehir-Galatasaray karşılaşmasını değerlendirdi.

"Galatasaray tekere çomak soktu, Başakşehir'i durdurdu, Avrupa'da oynar gibiydi"

Başakşehir belli standartta top oynayan bir takım 4 senedir. Galatasaray belli standartlarda top oynayan bir takım değil. Maçta Başakşehir, Galatasaray'a göre mi Galatasaray Başakşehir'e göre mi oynadı? Galatasaray'ın kendi oyununu oynamaya gücü var mıydı?

'Ben Galatasarayım, ben oynarım, beni kovalasınlar' mı dedi. Ama ne oldu; Galatasaray Başakşehir'in oyun düzenini bozdu. Galatasaray hırs açısından bayağı kendisine gelmiş. Şimdiye kadar neredeydiler! Evet, cezalı oyuncuları var. Ama cezalı oyunculardan önce de kötüydüler. Bu kez Avrupa'da oynar gibi oynadılar. Galatasaray ligdeki en doğru maçını oynadı. 3 puanlık ligde her şey olur. Galatasaray aslında aldığı bir puanla tekere çomak soktu. Başakşehir'i durdurdu. Bu kayba herkes sevinmiştir. Başakşehir hiç alışık olmadığı bir şekilde tepki gördü. Hiç bunları beklemiyorlardı. Galatasaray dersine iyi çalışmıştı. Hakikaten iyi maç oldu. Birisi kazansa iki tarafa da yazık olurdu. Başakşehir zor takım. Başakşehir çok büyük hata yapmazsa bu sezon ligi götürür. Ancak daha çok maç var...

PENALTI DOĞRU

Başakşehir'in attığı golde VAR'da pasif aktif ofsayt var mı diye baktılar. Bence doğru bir karar verdiler. Kaleci pozisyonu görüyordu. Penaltıya baktılar. Bence penaltıda da doğru karar verdiler. VAR olayında artık hakemler daha dikkatliler. Yavaş yavaş alışmaya başladılar. Başakşehir iyi defans yapıyor diyoruz ama aynı topa iki kişi çıkıyorlar, ikisi de birbirini dağıtıyor. Sonra da penaltı oluyor.

Maçta en doğru sarı kartı Caiçara aldı. Ötekilerin aldığı gibi değil. O kadar doğru yerde sarı aldı ki... Maç gidiyordu yoksa.

Erman Toroğlu / Fotomaç

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2018, 01:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER