Galatasaray transfer stratejisini belirledi!

Sansasyonel transferler ile sezon başlayan ancak hem Süper Lig hem de Şampiyonlar Ligi'nde aradığını bulamayan Galatasaray'da son olarak Tuzlaspor karşısında alınan 2-0'lık yenilgi bardağı taşıran son damla oldu.

Galatasaray transfer stratejisini belirledi!

TRANSFER STRATEJİSİ

Ocak ayında büyük bir transfer operasyonuna hazırlanan sarı-kırmızılı yönetim, FFP'ye uyum için satış yapmadan bonservisli transfer yapamayacak. Transfer stratejisini üç parça üzerin kuran Galatasaray Yönetimi, Ocak ayında oldukça zorlu bir sürecin içerisine girecek.

1. ADIM: TRANSFERE KAYNAK

Belhanda ve Feghouli'nin performansından memnun olmayan sarı-kırmızılı kulüp, iki futbolcunun da satışı için menajerlerine direktif verdi. 15-20 milyon euro arası bir gelir bekleyen Galatasaray, bu opsiyonun devre dışı kalması durumunda 2. adıma geçecek.

2. ADIM: KİRALIK PLANI

Belhanda ve Feghouli satılmazsa Galatasaray, yine kiralık futbolcu transferi üzerine stratejisini kuracak. Fatih Terim'in raporu doğrultusunda bir stoper, bir kanat ve bir de forvet transferi için temaslarına başlayan Galatasaray Yönetimi, bu transferleri yapabilmek için öncelikli olarak kadrosundaki yabancı sayısını azaltmak zorunda.

3. ADIM: SÖZLEŞME DONDURMA

Sakatlığı bulunan Luyindama ve Andone'nin sözleşmesini dondurmayı planlayan Galatasaray, bu iki futbolcunun yanı sıra performansından memnun kalınmayan Seri'nin de sözleşmesini askıya alacak. Üç futbolcunun sözleşmesini askıya alarak yabancı kontenjanını rahatlatacak olan Galatasaray hamlelerini de bu doğrultuda yapacak.

4. ADIM: TRANSFERLER

Henry Onyekuru ile anlaşmaya varan Galatasaray, Martin Linnes'in de dönüşüyle beraber otomatik olarak Luyindama, Andone ve Seri'den açılacak olan yabancı kontenjanının ikisini dolduracak. Fatih Terim'in biraz daha geniş bir hareket alanına sahip olması için Belhanda ya da Feghouli'nin de satışı gerekli olacak.

5. ADIM: ESKİ FUTBOLCULAR

Diagne, Gomis ve Maicon'un yeniden Galatasaray'a dönmesi muhtemel ancak burada hem Fatih Terim'in talepleri hem de sarı-kırmızılı takımın yabancı opsiyonları belirleyici olacak. Maicon ve Diagne, Galatasaray için açık birer opsiyon, Gomis ise şu an için açık opsiyon.

6. ADIM: MARIANO YA DA YUTO

Sağ bekte sadece Şener Özbayraklı'ya güvenemeyen ve bu sebeple de Mariano'yu Ocak ayında elden çıkartma gibi bir düşüncesi olmayan Fatih Terim için Emre Taşdemir ve Ömer Bayram alternatifleri bulunan Yuto Nagatamo'nun sözleşme feshi ya da sözleşme dondurulması birer opsiyon.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER