"Galatasaray turu geçmek istiyorsa ilk maçta..."

Portekiz futbolu uzmanı Tom Kundert, Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda 14 Şubat Perşembe günü karşı karşıya geleceği Benfica’nın son durumunu değerlendirdi.

"Galatasaray turu geçmek istiyorsa ilk maçta..."

10-0'lık Nacional galibiyetiyle Avrupa'nın gündemine oturan Benfica, yarın Türk Telekom'da Avrupa Ligi son 32 turunda sahne alacak.

Galatasaray'a gözdağı veren Portekiz devinin durumunu Portekiz Ligi uzmanı Tom Kundert, Sabah gazetesine değerlendirdi:

*Benfica'nın problemi emektar Jonas'a alternatif üretemediği için B planlarının olmamasıydı. Buna çözüm getiren isim ise Joao Felix oldu. Takımın diğer forveti Seferovic'le de uyum sağlayan Felix çok formda. Seferovic de hava hakimiyeti ve fiziksel kuvvetiyle rakip savunmaları hırpalayıp Felix'e alan açıyor.

*Galatasaray'ın en çok dikkat etmesi gereken hususlardan birisi duran toplar olacak. Benfica uzun bir takım ve hava hakimiyetiyle duran topları ciddi bir silaha çevirmiş durumda.

SAVUNMALARI PROBLEMLİ

*Savunmada pek güvenli değiller ve Galatasaray baskı kurarsa aradığı fırsatları bulur. Galatasaray turu geçmek istiyorsa ilk maçta bu zaaftan skor almalı. Şunu da eklemeliyim, takımca sezonun en formda dönemindeler ve Benfica, İstanbul'a en iyi haliyle geliyor. (Sabah)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER