Galatasaray ve Beşiktaş genel averaja bıraktı! İşte şampiyonluk ihtimalleri...

Süper Lig'în 41. haftasında oynanan maçlar sonrası şampiyonluk yarışı iyice kızıştı. Haftaya lider giren Beşiktaş, evinde Fatih Karagümrük'e mağlup olurken, 2. sıradaki Fenerbahçe evinde Sivasspor'a mağlup oldu ve havlu attı. Haftaya 3. sırada giren Galatasaray, Denizli deplasmanında farklı kazanıp umutlarını son haftaya taşıdı. 

Galatasaray ve Beşiktaş genel averaja bıraktı! İşte şampiyonluk ihtimalleri...

İşte son hafta öncesi zirvedeki puan durumu ve averaj bilgileri...

Süper Lig'in 41. haftası büyük heyecana sahne oldu. Şampiyonluk için çekişen Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray, maçlarını aynı saatte oynadı. Çok sürpriz sonuçlar ortaya çıktı.

BEŞİKTAŞ 10 KİŞİ KARAGÜMRÜK'E YENİLDİ 

Haftaya lider giren ve şampiyonluk yarışında büyük avantajı olan Beşiktaş, evinde Fatih Karagümrük'e mağlup oldu ve bütün kredisini kullandı.

FENERBAHÇE'NİN ŞANSI KALMADI 

Haftaya Beşiktaş'ın iki puan arkasında 2. sırada giren Fenerbahçe de evinde Sivasspor'a yenildi ve şampiyonluk yarışına havlu attı. Sarı-lacivertli takımın şampiyonluk umudu kalmadı.

GALATASARAY ŞANSINI SON HAFTAYA TAŞIDI 

İki ezeli rakibinin arkasında haftaya giren Galatasaray ise, Denizli deplasmanında kazanıp son hafta öncesi Beşiktaş ile puan farkını 1'e indirdi.

İşte Süper Lig'de şampiyonluk yarışında son haftaya girerken puan durumu 

1- Beşiktaş: 81 puan / +44 averaj 
2- Galatasaray: 81 puan / +42 averaj 
3- Fenerbahçe: 79 puan / +30 averaj 

İKİLİ AVERAJ HESAPLARI 

Son hafta öncesi üç büyük takımın birbirleri arasındaki maçlara bakıldığında Beşiktaş ile Galatasaray, ikili averajda eşit durumda. Beşiktaş ve Galatasaray, ikili averajda Fenerbahçe'ye üstünlüğü bulunuyor.

ÜÇLÜ AVERAJ HESAPLARI 

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın sezonu aynı puanda tamamlama ihtimali bulunuyor. Bu durumda aralarında yaptıkları maçlara göre Beşiktaş ve Galatasaray'ın 7'şer, Fenerbahçe'nin ise 2 puanı bulunuyor. Üçlü averajda Galatasaray ile puanı ve averajı eşit olan Beşiktaş, daha fazla gol attığı için avantajı bulunuyor.

PUAN VE AVERAJ EŞİTLENİRSE ŞAMPİYON KİM OLACAK? 

Son haftaya 2 averaj farkıyla giren Beşiktaş ve Galatasaray'ın, sezonun bitiminde averajları da eşitlenirse sezon boyunca en çok gol atan takım şampiyon olacak.

Haber Kaynağı: Hürriyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER