Galatasaray ve FBA'dan İşbirliği!

Galatasaray Spor Kulübü ve İsviçre merkezli eğitim kurumu Football Businnes Academy (FBA) arasında eğitim konusunda kapsamlı bir işbirliği anlaşması imzalandı.

Galatasaray ve FBA'dan İşbirliği!

Bu işbirliği sayesinde Galatasaray Spor Kulübü çalışanları; FBA’nın Futbol İşletmeciliği Yüksek Lisans Programı'na kayıt olma şansını yakalayacak ve küresel anlamda futbol endüstrisindeki deneyimlerini artırma konusunda yetki sahibi olacak.

İki kuruluş ayrıca, staj fırsatlarını ve stratejik konuları belirlemek için de bir işbirliği içerisinde olacaklar. Bu program, FBA adaylarının sektörü deneyimlemeleri için özel olarak kurgulanırken ayrıca bu anlaşma sayesinde nitelikli ve uluslararası yeteneklere de ulaşılabilecek.

FBA nedir?

Amacı; futbol endüstrisinin yönetimini profesyonelleştirmek, nitelikli profesyonellerin ve gelecekteki liderlerin oyuna dahil edilmesini kolaylaştırmak olan İsviçre merkezli üst düzey uluslararası eğitim kurumudur. Football Business Academy'deki (FBA) üst düzey eğitim programları, dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası futbol endüstrisi uzmanları ile birlikte bir amaç etrafında geliştirildi. FBA'nın partnerleri arasında Soccerex ve streetfootballworld yanısıra Benfica, Olimpik Lyon, Girona FC, gibi önemli futbol kulüpleri de yer alıyor. (Galatasaray.org)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER