Galatasaray ve Fenerbahçe birleşti! Hedefte Rıdvan Dilmen, Ahmet Çakar, Ersin Düzen ve Tümer Metin var...

Galatasaray ve Fenerbahçe, koronavirüs salgınının çıkmasından sonra televizyonlarda liglerin devam etmesi gerektiği yönünde yorumlar yapan bazı isimleri hedef tahtasına koydu.

Galatasaray ve Fenerbahçe birleşti! Hedefte Rıdvan Dilmen, Ahmet Çakar, Ersin Düzen ve Tümer Metin var...

Fatih Terim’in liglerin ertelenmesi için çırpındığı ortamda bazı TV yorumcuları kendisine çok sert tepki göstermişti. Galatasaray teknik direktörünün sağlığı değil derbinin seyircisiz oynanması için olayı abarttığını iddia etmişlerdi. Gelinen ortamda sadece Terim’de değil, Abdürrahim Albayrak’ta, Başakşehir Başkanı Göksek Gümüşdağ’da, Fenerbahçe’de bir oyuncuda COVID-19 çıktı.

TFF’ye erteleme kararını geç alması yüzünden savaş açan Galatasaray’ın, bu TV yorumcularının da kariyerlerinin bitirilmesi için harekete geçtiği bildirildi.

Liglerin ertelenmesi için Galatasaray’la birlikte hareket eden Fenerbahçe’nin de bu yorumcuların bir daha ekranlara çıkmaması için NTV; TRT ve Beyaz TV yönetimiyle temas kurdukları bildirildi.

- Bu dönemde TV’lerde yorum yapan bazı yorumcular…

Rıdvan Dilmen: Devlet, 80 tane bilim adamıyla konuşmuş ve bu kararı almış. Dua mı edecekler biri ölsün diye? Nedir bu kadar tepki? Bunun altı tehlikeli, bu işi başka boyutlara götürmek isteyen birileri var, Galatasaray için söylemiyorum. Bu iş TFF’yi, beni, seni aşar.

Ahmet Çakar: Ey Fatih Terim! İnsan, sporcu sağlığını düşünüyorsun. Çok güzel. Ancak Mustafa Cengiz, derbi 50 bin kişi önünde oynanır, stadımız dezenfekte edildi, hiç sorun yok dediğinde neden 'Ligler ertelenmeli!' demedin? O zaman deseydin elini öperdim ama demedin.

Tümer Metin: Senin seyirci avantajın gidiyor diye düşünüyorsan o biraz olmuyor. O zaman çıkmasaydınız sahaya...

Ersin Düzen: Karar sanki Galatasaray'a karşı alınmış gibi görülüyor. Yarışta Trabzonspor da var. Fatih hoca diyor ki, Başakşehir Perşembe Türkiye'de seyircili maç oynadı. Cuma ligde seyircisiz oynandı. UEFA kararı. Galatasaray aynı durumda oynamayacak mıydı hocam?

(Fotospor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER