Galatasaray ve Fenerbahçe güçlerini birleştirecek! Suudi ittifakı...

Galatasaray ile Fenerbahçe, Suudi Arabistan takımlarına sattıkları oyuncular için yapılması gereken ödemeler gecikince ortak bir yol haritası izlemeye karar verdi.

Galatasaray ve Fenerbahçe güçlerini birleştirecek! Suudi ittifakı...

Aynı dertten muzdarip iki ezeli rakip kader birliği yapacak… Galatasaray sezon başında Suudi Arabistan ekibi Al Hilal'e sattığı Bafetimbi Gomis'in 2 milyon Euro'luk son taksidini alamadı. Fenerbahçe ise Al Ahli'ye verdiği Josef de Souza ve Al Nasr'a sattığı Giuliano için yaklaşık 10 milyon Euro'luk bir ücreti alamadı.

Sarı-kırmızılı yönetim, Al Hilal takımında konuyla ilgili görüşecek bir yetkili bulamayınca kulübe 10 gün süre vermiş ve FIFA'ya başvuracağını bildirmişti. Aynı sıkıntıyı Al Ahli'ye sattığı Josef de Souza ve Al Nasr'a gönderdiği Giuliano için yaşayan Fenerbahçe de ezeli rakibiyle aynı yolu izlemeye karar verdi. Yetkililerden bir cevap gelmez ve ödeme yapılmazsa sarı-lacivertli yönetim toplamda 10 milyon Euro'yu bulan alacağı için hakkını FIFA'da arayacak.

GOMİS

Al Hilal Gomis'i 6 milyon Euro'ya almış ancak 2 milyon Euro'luk son taksidi ödememişti.

JOSEF

12 milyon Euro'ya Al Ahli'ye satılan Brezilyalı, yaşadığı sakatlık sonrası özel izinle ülkesinin Gama bölgesine gitmişti

GİULİANO

Al Nasr'a 10.5 milyon Euro bonservisle giden Brezilyalı için 5 milyon Euro'ya yakın bir ödeme bekleniyor. (Sabah)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER