"Galatasaray yarış pistindeki araba kadar hızlı; bu hıza dayanmak, direnmek..."

Spor yorumcusu Şansal Büyüka, Milliyet'te yer alan Şansal Büyüka ile Dobra Dobra isimli köşesinde çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

"Galatasaray yarış pistindeki araba kadar hızlı; bu hıza dayanmak, direnmek..."

İşte Büyüka'nın Galatasaray ile ilgili değerlendirmelerinden öne çıkanlar...

Galatasaray’ın futbolu, Aslantepe ile deplasmanlarda neden “gece ile gündüz” kadar farklı oluyor? Aslantepe’de beklenenden çok daha hızlı, deplasmanda beklenenden çok daha durgun

Bizde böyledir. Galatasaray’ın müthiş oyunu unutuldu, bu maçın hakem kararları öne çıktı. Oysa yakın zamanda görmediğimiz kadar iyi bir Galatasaray, iyi bir başlangıç izledik.

Galatasaray, yarış pistindeki araba kadar hızlı hücum ediyor. Bu hıza dayanmak, direnmek, bu hızı kesmek mümkün değil... 2000’li yıllardaki gibi... Hatta daha da hızlı...

Zaten Fatih Hoca’nın olmazsa olmazıdır “tam saha pres...” Galatasaray bunu şimdilik 20-30 dakika yapabiliyor. Zaten maç boyu bu tam saha presi, bu kadar hızı, günümüzün Real Madridleri, Barcelonaları, Cityleri ve diğer güçlüleri bile yapamıyor.

Galatasaray maçları dikkatli izlenirse şu da var: Galatasaray bazen hız kesiyor, duruyor, hatta durumu idare ediyor. Ancak yeni bir tempo, yeni bir gol, yeni bir oyun şekli gerektiğinde bunu hemen yapabiliyor.

Anlamadığım tek şey var: Galatasaray’ın futbolu Aslantepe ile deplasman maçlarında neden “gece ile gündüz” kadar farklı oluyor. Elbette evinle, deplasman arasında belli bir fark olacak. Ancak Aslantepe’de beklenenden çok daha hızlı, deplasmanda beklenenden çok daha durgun... Bunun bir açıklaması olmalı...

Kuş elden kaçabilir

Başakşehirlilere bir soru; Bu oyunla Beşiktaş, Galatasaray maçlarından puan çıkaracağınıza inanıyor musunuz? Sivas deplasmanından galip dönebilecek misiniz? Cevabınız eğer “evet” ise sorun yok, şampiyonsunuz. Kuşkularınız varsa, dikkat... Kuş bu sezon da elden kaçabilir.

Şansal Büyüka / Milliyet
 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 03:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER