Galatasaray yönetiminde istifası istenen ilk isim belli oldu!

Galatasaray'da bugün yapılan toplantı sonrası ilk "kelle" alındı. Clubhouse'da bir sohbet odasında başkan Mustafa Cengiz'e "Başkanlığı bırak" çağrısı yaptıklarını anlatarak gündem olan yönetici Mahmut Recevik'in bugünkü yapılan toplantıda istifası istendi.

Galatasaray yönetiminde istifası istenen ilk isim belli oldu!

Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz'in çağrısıyla gerçekleştirilen olağanüstü toplantıda, yönetici Mahmut Recevik'in istifasının istenildiği öğrenildi. Recevik'in de özür dilediği ve son kararın salı günü yapılacak yönetim kurulu toplantısından sonra alınacağı bildirildi.

DHA'da yer alan habere göre, Cengiz'in çağrısı üzerine yönetim, denetim, sicil, disiplin olmak üzere tüm kurullar ve idareciler bugün Türk Telekom Stadyumu'nda bir araya geldi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantı ayrıca, yönetici Mahmut Recevik'in istifasının istenildiği öğrenildi. Toplantıda söz alanların talepleri üzerine konuşan Recevik'in de özür dilediği ifade edildi. Konuyla ilgili son kararın salı günü yapılacak yönetim kurulu toplantısından sonra alınacağı öğrenildi.

Bilindiği gibi Galatasaraylı yönetici Mahmut Recevik, sosyal paylaşım mecrası Clubhouse'da katıldığı bir yayında Mustafa Cengiz'i istifaya çağırdıklarını söylemişti.

NELER DEMİŞTİ?

Mahmut Recevik, Mustafa Cengiz'in açıklamaları ile ilgili şunları şöyle konuşmuştu:

"Salı günü başkanın televizyona çıkıp konuşması bana göre beğenmediğimiz bir tutumdu bizim ve yönetici arkadaşlarımızın. Çok yanlış konuşmalar yaptı. Ondan önce de pazartesi günü de görüşmeler yapmış bir derneğin yönetim kurulu üyeleriyle. Orada da birtakım açıklamalarda bulundu. Sonra o açıklamalar bir gazeteye verilmiş. O gazete de çarşamba günü açıklamış. Bunlar hiç doğru şeyler değil. Galatasaray'da hiç böyle şeyler olmazdı. Bunların olmasını hiç hoş karşılamadık. Aslında Mustafa Cengiz başkan bunları hasta olduğu için, hastalığının neticesinde istemeden veya işte elinde olmadan yaptığı şeylerdi. Biz bunları istemedik."

"BIRAKMASINI İSTEDİK"

Mustafa Cengiz'i istifaya çağırdıklarını söyleyen Mahmut Recevik, "Kendisine bugün dedik ki yürümüyor böyle bu şekilde olmuyor. Bunun güzel güzel anlattık. Saygı çerçevesinde nezaketle söyledik ama kendisi ben asla başkanlığı bırakmam dedi. Biz kendisinin bırakmasını istedik açıkçası." demişti.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2021, 02:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER