Galatasaray yönetimini şaşırtan unutkanlık!

Galatasaray yönetiminin, idari ibrasızlığa dair aldırdığı tedbir kararının avukatın teminat bedelini yatırmayı unutması sonrası düştüğü ortaya çıktı.

Galatasaray yönetimini şaşırtan unutkanlık!

Galatasaray Kulübü'nde dört yönetim kurulu üyesinin mali ve idari genel kurulda ortaya çıkan idari ibrasızlıkla alakalı açtığı tedbir kararı davaları düştü! Bu durumun ise avukat hatası nedeniyle gerçekleştiği ortaya çıktı.

Sarı kırmızılı yönetim kurulu üyeleri Okan Böke, Dilek Kutlu, Ömer Cansever ve Emre Erdoğan'ın tedbir kararı davası ile alakalı vekalet verdikleri avukatın, 20.000 ila 70.000 arasında değişen tedbir teminat bedelini yatırmaması üzerine davaların düştüğü ortaya çıktı.

Dört yöneticinin vekalet verdiği avukatın bu unutkanlığı nedeniyle davalar düştü. Bununla beraber ibrasızlık kararına dair tedbir istemiyle çok sayıda başka dava da açılmıştı.

Yusuf Günay: "Daha çok işimiz var"

Sarı kırmızılı yönetim yeni sezonda takımı özellikle Şampiyonlar Ligi'nde başarıya taşıyacak transferleri gerçekleştirmek için çalışmalarını sürdürürken bütün planlar yaşanan şok gelişme ile beklemeye alındı.

Mahkeme, tedbir kararının iptaline dair talebi karara bağlayacak. Tedbir kararı kaldırılırsa seçim kararı alınacak, başkan Mustafa Cengiz ve yönetimi aday olamayacak.

Başkan yardımcısı Yusuf Günay konuya dair "İhtiyati tedbir de dava da devam ediyor. Yönetim olarak heyecan ve azimle görevimizin başındayız. Galatasaray için yapacak daha çok işimiz var' dedi.

Yarsuvat: "Yönetim kendi iradesiyle seçime gitmeli"

Galatasaray'ın eski başkanlarından ve hukuk profesörü olan Duygun Yarsuvat, "Tedbir kararının kaldırılması gibi bir durum oluşabilir. Galatasaray için bana göre hayırlı olan genel kurulun iradesine uygun davranılmasıdır. Seçime gidilmesi ve bu kararı da yönetimin alması Galatasaray'a en yakışandır" dedi. (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 02:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER