Galatasaray'da Anthony Modeste gerçekleri! Eğer alınsaydı...

Galatasaray Yönetimi'nin uzun süre peşinden koştuğu Anthony Modeste'nin geçtiğimiz günlerde Köln'e imza atması gündeme bomba gibi düşmüştü.

Galatasaray'da Anthony Modeste gerçekleri! Eğer alınsaydı...

Transferin açıklamasının ardından sosyal medyada sarı kırmızılı taraftarlar yönetime eleştiri yağmurunda bulunurken, transferde neler yaşandığı da ortaya çıktı.

GALATASARAY 3,2 MİLYON EUROYA ANLAŞMIŞTI

Çin kulübü TJ Quanjian, 2017'de Köln'den 5 yıllığına transfer ettiği Modeste için 29 milyon Euro bonservis, 8 milyon Euro imza parası, 5 milyon Euro vergi ve 8 milyon Euro garanti para ödemeyi taahhüt etti.

TJ Quanjian, ödemelerin hepsini zamanında yaptı. Ancak bir süre sonra Modeste, imaj hakkı ücretinin 150 bin Euro'sunun ödenmediğini iddia ederek Çin'den ayrıldı. Bu noktadan sonra Galatasaray yönetimi devreye girdi ve futbolcu ile yıllık 3.2 milyon Euro karşılığında anlaşmaya varıldı.

KÜME DÜŞME VE 25 MİLYON EUROLUK CEZA

Bu gelişmeden haberdar olan Çin kulübü, Galatasaray'a hemen bir yazı göndererek, "Modeste'yi antrenmana dahi çıkarırsanız sizi FIFA'ya şikayet ederiz" dedi. Sarı kırmızılı yöneticiler bu tehdit gibi uyarı üzerine hukukçularla temasa geçip görüş aldı. Hukukçular, "Çin kulübü haklı görünüyor. Eğer FIFA'da açacakları davayı kazanırlarsa puan silme, küme düşürme ve 20-25 milyon Euro para cezası alabilirsiniz" uyarısında bulundu. Galatasaray da bunun üzerine transferden vazgeçti.

Çıkarlarımız için her şeyi yapacağız Galatasaray'a transferi son anda gerçekleşmeyen Anthony Modeste önceki gün Köln ile sözleşme imzalarken, TJ Quanjian, "Bu iş bitmedi, haklarımızın sonuna kadar takipçisi olacağız" diye açıklama yaptı. Çin kulübünün açıklamasında, "Modeste, Ağustos 2018'de takımı terk etmiş ve sözleşmesinin erken sonlandırılması için FIFA'ya başvurmuştur. FIFA henüz kararını vermemişken Modeste ve Köln Başkanı'nın yaptıklarını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Kulübümüzün çıkarlarımız için her türlü tedbiri alacağız. Konunun CAS'a taşınması ihtimali için de gerekli hazırlıklarımızı yapıyoruz" ifadeleri yer aldı. (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER