"Galatasaray'da psikolojiyi düzeltti, taraftar artık bunu sormuyor"

beIN Sporta yorumcusu Mehmet Demirkol, "beIN Manşet" programında Galatasaray'ın lig ve Avrupa maçlarındaki performansını değerlendirdi.

"Galatasaray'da psikolojiyi düzeltti, taraftar artık bunu sormuyor"

Demirkol'un değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde;

"KASIMPAŞA KOLAYLAŞTIRDI"

"Zor iki Benfica maçı arasında karşılaşılabilecek en uygun rakipti. Kasımpaşa, Galatasaray’ın işini kolaylaştırdı. Benfica, sezon başından bu yana çok yükseldi. Kasımpaşa’nın oyunuyla onun oyunu karşılaştıramayız. Kasımpaşa, savunma ve kaleci sorununu halledemedi. Diagne ve Edouk’u da sattı."

"DIAGNE, PSİKOLOJİYİ DÜZELTTİ"

"Galatasaray’da olumlu giden şeyler var. Belhanda’yı kullanmaya başladı. Diagne, psikolojiyi düzeltti. Taraftar, 'Bizim neden forvetimiz yok?' diye sormuyor. Arkadaşlarını da rahatlatıyor. Feghouli ve Belhanda’nın yükselişinde Diagne’nin payı var. Ancak büyük takım futbolcusuysan atman da lazım."

"DIAGNE'YE YARDIM LAZIM"

"Diagne’nin patlamasında sorunu var. Gomis, ceza sahası üzerinde topla buluştuğu zaman markajdan çok hızlı çıkabiliyordu. Diagne, topu kovalıyor. Ona yardım lazım. Diagne’nin etrafında uydu olabilecek bir oyuncu takviyesi yapılabilir. Sinan Gümüş olabilir. Mitroglou tam uygun değil."

"EMRE AKBABA'NIN YARDIM ALMASI LAZIM"

"Emre Akbaba çok yetenekli ama sakatlıklardan doğan bir özgüven sorunu var. Emre’nin yardım alması lazım. Onda Gökhan Zan sendromu seziyorum. Ciddi de sakatlıklar geçirdi ama bazıları bu sorunları daha kolay aşıyor."

MARCAO VE LUYINDAMA'YA ÖVGÜ!

"Marcao ve Luyindama’yı beğeniyorum. Beşiktaş da böyle bir durumda Marcelo’yu bulmuşlardı. Her oyuncunun defosu vardır, hocanın görevi bu defoları yok etmektir. İkisinin de çok güçlü yönleri var."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 01:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER