Galatasaray'da rakamlar ortaya çıktı; Mektepliler azınlıkta

Galatasaray Genel Kurulu'nun profilini araştırıldı, ortaya ilginç bir sonuç çıktı.

Galatasaray'da rakamlar ortaya çıktı; Mektepliler azınlıkta

Galatasaray'da büyük tartışmalara neden olan yapı ve üyelikleri kabul edilmeyen mektepliler, Mustafa Cengiz ve yönetiminin idari ibrasına engel olduğu belirtilmiş, "Galatasaray Lisesi mezunları"nın kulüp üzerindeki etkisi sürekli konuşulmuştu.

Ancak Galatasaray'daki üye yapısını araştırıldı, ortaya ilginç rakamlar çıktı. Buna göre herkesin beklentilerinin aksine liseliler çoğunluk değil azınlık durumunda...

Sarı-kırmızılı kulüpte halihazırda aidatını yatırıp kurullara katılma hakkına sahip üye sayısı 8 bin 110... Bu kişilerden 30'unun kulüp çalışanı olmasından dolayı üyelikleri şimdilik dondurulmuş durumda... Bu 30 kişi arasında teknik direktör Fatih Terim de bulunuyor.

8 bin 80 kişi arasında da Galatasaray Lisesi mezunlarının sayısının 2 bin 800 civarında olduğu ortaya çıktı. Bunun da yüzde 35'lik bir orana denk geldiği bildirildi. Lise mezunlarının eş ve çocuklarının üyelikleri de dikkati alındığında liselilerin etki alanın en fazla yüzde 45 olduğu belirtildi.

TEZ ÇÜRÜTÜLDÜ

Bu durum, son kongrede 358 oyla ibra edilmeyen Mustafa Cengiz Yönetimi'nin lise dışındakilerden de destek bulamadığını açık bir şekilde ortaya koyuyor. Cengiz ve ekibini ibra etmeyenler arasında çok sayıda alaylının bulunması da, "Lise darbesi" tezini çürütüyor.

Faruk Süren, Ahmet Özdoğan, Burak Elmas gibi liseli olmayan çok sayıda üye de ibra oylamasında olumsuz oy vermişti. Buna karşın, kongre sonrası Milliyet'e konuşan Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç da Mustafa Cengiz'e destek vermişti. (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 02:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER