Galatasaray'da Temmuz'da 7 mecburi transfer!

Transfer döneminin özellikle son günlerini oldukça hareketli geçiren Galatasaray, beklenen transferleri yaparak önemli bir adım attı. Ancak sözleşmesi bitecek oyuncu sayısı fazla olduğu için sarı-kırmızılı takımı sezon sonunda çok daha hareketli bir transfer dönemi bekliyor.

Galatasaray'da Temmuz'da 7 mecburi transfer!

Peki Galatasaray'da hangi oyuncuların sözleşmesi bitiyor? Hangileriyle ilgili nasıl bir yol izlenecek?

MARTIN LINNES

Galatasaray'da ne zaman şans verilse istikrarlı bir görüntü çizen ve çalışkanlığıyla dikkat çeken Martin Linnes, yeni sözleşme uzatmak istediğini daha önce Norveç basınına verdiği röportajında söylemişti. Tavrı ve çalışkanlığı ile taraftarın da gönlünde taht kuran Linnes ile yeni sözleşme imzalanması bekleniyor. Ancak Norveçli ayrılırsa sağ bek pozisyonunda Terim'in elinde Mariano dışında kimse kalmayacak.

BADOU NDIAYE (STOKE)

Stoke City'den kiralanan Badou Ndiaye, Fatih Terim'in kadroda kalmasını istediği isimlerin başında geliyor. Ancak yıldız oyuncunun geleceği, Stoke City'nin Championship'i nasıl bitreceğiyle de ilgili... Eğer Stoke Premier League bileti alamazsa Galatasaray'ın pazarlık masasında eli kuvvetlenecek. Galatasaray, Ndiaye'yi alamazsa 11'e monte edebileceği bir orta sahaya ihtiyaç duyacak.

SEMİH KAYA

Sezon sonuna kadar Sparta Prag'dan kiralanan Semih Kaya'nın, ayrılması halinde bu bölgeye de Galatasaray için bir ihtyaç doğacak. Marcao, Luyindama ve Ahmet dışında başka stoperi bulunmayan Terim, ya Semih'in kadroda tutulmasını isteyecek ya da alternatif bir isme yönelecek.

SİNAN GÜMÜŞ

Taraftarın zaman zaman tepkisini çeken Sinan Gümüş'ün de sezon sonu sözleşmesi sona eriyor. Beklenen patlamayı yapamayan ve inişli çıkışlı bir performans sergileyen Sinan Gümüş ile yeni sözleşme imzalanıp imzalanmayacağı sezon sonunda netlik kazanacak. Terim'in bu sezon birçok maçta sonrada da olsa süre verdiği Sinan'ın ayrılması halinde Galatasaray'ın bu bölgede oynayabilecek alternatif bir isme ihtiyacı olacak.

SELÇUK İNAN

Galatasaray'ın en çok kazanan oyuncularından olan ve ilerleyen yaşı nedeniyle eski günlerini aratan Selçuk İnan için yeni sözleşme ihtimali düşük görünüyor. Galatasaray'ın tecrübeli isme Florya'da farklı bir görev verebileceği de alternatifler arasında... Donk ve Selçuk'un ayrılması halinde de Galatasaray'ın bu bölgede rotasyonda kullanabileceği oyunculara ihtiyacı olacak.

HENRY ONYEKURU (EVERTON)

Bonservisi Everton'da olan ve satın alma opsiyonu bulunmayan Henry Onyekuru'nun takımda kalma ihtimali düşük görünüyor. Başarılı bir sezon geçiren Onyekuru, Galatasaray'da kalmak istese bile, sarı-kırmızılı takımın Everton'ın talep edeceği yüksek bonservisi karşılama ihtimali düşük... Ancak İngiliz temsilcisi düşük bir bonservis talep eder ya da bir kiralamaya daha sıcak bakarsa Nijeryalı oyuncu takımda kalabilir. Onyekuru ayrılırsa, sarı-kırmızılı takımın bu bölgeye bir takviye yapması bekleniyor.

CHRISTIAN LUYINDAMA (STANDARD)

Zorunlu satın alma opsiyonu bulunan Chiristian Luyindama, kiralık olsa da gelecek sezonda da Galatasaray formasıyla kariyerine devam edecek.

EREN DERDİYOK

Fatih Terim'in kadroda düşünmediği Eren Derdiyok ile yeni sözleşme imzalanması beklenmiyor.

RYAN DONK

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek bir diğer isim olan Donk konusuna, Fatih Terim'in sıcak bakmadığı ortaya çıkmıştı. Eğer bir zorunluluk olmazsa ideal 11'de yer bulması beklenmeyen Donk'a sarı-kırmızılı takımın yeni sözleşme teklif etmesi beklenmiyor.

MUĞDAT ÇELİK

Bonservis bedeli ödenmeden transfer edilen Muğdat Çelik'e Galatasaray'ın yeni sözleşme teklif etmesi beklenmiyor. (Sporx)

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 02:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER