Galatasaray'da tepki; "Bu işi planlamışlar"

Galatasaraylı yönetici Özgür Savaş Özüdoğru, idari açıdan ibrasızlıkla sonuçlanan Genel Kurul'u değerlendirdi: "Eski başkanlar ve başkan adayları, kulübü seçime götürmek için dürüst mücadele yerine organize olup böyle bir yola başvurdu..."

Galatasaray'da tepki; "Bu işi planlamışlar"

Galatasaray'da önceki gün yapılan mali ve idari Genel Kurul'da çıkan 'ibrasızlık' kararı gündemi sarstı. 26 Mayıs 2018'de 2 bin 525 oyla başkan seçilen Mustafa Cengiz, 23 Mart 2019'da 358 üye tarafından idari olarak ibra edilmedi. 1 ay içinde yani 23 Nisan'a kadar seçim kararı alması gereken Cengiz yönetimi, çıkan sonuca isyan etti.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Savaş Özüdoğru, idari açıdan ibrasızlıkla sonuçlanan Genel Kurul'u değerlendirdi.

İşte Özüdoğru'nun açıklamaları:

BİR KURUŞU ÇÖPE ATMADIK

- Sessiz kalmayacağız. Haksızlığa karşı hukuki mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Genel Kurul'daki Divan başkanlığının basiretsizliği olayı bu noktaya getirdi. Kapalı oylama istedik, videolarda her şey mevcut. Görevli kızlar, "Bu kadar kişiyi nasıl sayacağız?" dediler ama yine de kapalı oylamaya geçilmedi.

- Biz görevimizi en iyi şekilde yaptık. Mali olarak yaptıklarımız ortada. Galatasaray'ın bir kuruşunu çöpe atmadık. Biz yalan ve yanlışı bilmeyiz. Galatasaray'ın neferiyiz.

DİNAMİT KOYDULAR

- "Ya seçime gidersiniz ya da ibra olmazsınız" sözlerine boyun mu eğecektik? Eski başkanlar ve başkan adayları dürüst mücadele yerine seçime götürmek için organize olarak böyle bir yola başvurdu. Kürsüdeki konuşmalar uzatıldı. Gece 11'e kadar beklendi. Bin 700 kişinin geldiği Genel Kurul'da oylamaya 700'den az üye kaldı.

- Artık bundan sonrasını hukuk çözecek. Ama bu süreç en çok Galatasaray'a zarar verecek. Kulüpte onarılamaz bir yara açtılar. Kulübe dinamiti koydular.

71 MİLYON TL ÖDEME KAPIDA

İbrasızlık depremi yaşayan Galatasaray'ı sıkıntılı bir hafta bekliyor. 31 Mart'a kadar başta futbolcu alacakları olmak üzere sarı-kırmızılı kulübün 71 milyon TL ödeme yapması gerekiyor. Seçim kararı almak zorunda kalan ve kongreyi mahkemeye taşımaya hazırlanan Mustafa Cengiz'in nasıl bir yol haritası izleyeceği merak konusu. Başkan Cengiz ve ikinci başkan Abdurrahim Albayrak'ın 75 milyon TL'ye yakın şahsi kefaleti bulunduğu ortaya çıktı.

ALBAYRAK, SÜREN'İ DİNLEDİ AMA...

Üç kere tekrarlanan idari oylama sırasında en önde oturan efsane başkan Faruk Süren, salondaki ortamı gözlemledi ve başkan Mustafa Cengiz'in yanına gitti. Süren'in burada Cengiz'e, "Salon gergin. İbra edilmeyeceksin ve seçim kararı çıkacak ancak ibra edilmediğin için aday olamayacaksın. Bu kaosa izin verme ve oylama öncesi Temmuz ayında seçime gideceğini söyle, tekrar adaylığını koy" dedi. Süren'in bu uyarısına Cengiz'in yanında oturan Abdurrahim Albayrak'ın olumlu yaklaştığı öğrenildi. Albayrak dışındaki diğer yönetici arkadaşlarından gelen, "Seçim kararı almaya gerek yok" sözlerini dinleyen Cengiz, idari açıdan ibra edilmedi ve camia kaosa sürüklendi

İŞTE İBRASIZLIK SÜRECİ!

Galatasaray'da Cengiz'i başkanlıktan düşüren ibrasızlık sürecinin özeti şöyle:

1. Temsil şekli ve kulüp üyelerine karşı üslubu. Dursun Özbek'in sonunu hazırlayan 'Tüydüler' sözünün benzerini Mustafa Cengiz, 'Köfteler', 'Bindirilmiş kıtalar', 'İç mihraklar' diyerek sarf etti.

2. Galatasaray Lisesi mezunu olan 139 kişinin üyelik başvurularının referans imzalarının sıkıntılı olması gerekçesiyle reddedilmesi.

3. "İdari olarak ibra edilmezsem mahkemeye giderim'' restini çekmesi.

4. Eski başkan Dursun Özbek'e hakarete varan söylemlerde bulunan 'Yellow Friday' kampanyasının yaratıcısı Gökhan Bilek'in başkan kontenjanından kulüp üyesi yapılması.

5. Genel Kurul'da söz alan Sicil Kurulu ve Denetim Kurulu üyelerinin tansiyonu yükseltmesi. Denetim Kurulu raporlarında 20 günlük Dursun Özbek dönemine 23 sayfa ayrılması ve Mustafa Cengiz döneminin tamamının yer almaması.

6. Sedat Doğan ve Faruk Süren'den gelen 'Seçime git' çağrısına uymaması.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER