Galatasaray'daki en kritik tarih; 22 Nisan

Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz 30 gün içinde seçim kararını açıklamak zorunda. Cengiz'i ibra etmeyen kulüp üyeleri 22 Nisan'a kadar bekleyecek. Tarihi ibra krizi hakkında değerlendirmeler var.

Galatasaray'daki en kritik tarih; 22 Nisan

23 Mart'ta idari açıdan ibra edilmeyen ve Denetim Kurulu aklanmayan Mustafa Cengiz başkanlığındaki yönetim, 30 gün içinde seçim kararını açıklamak zorunda. Cengiz'i ibra etmeyen kulüp üyeleri 22 Nisan'a kadar bekleyecek. Eğer bu tarihe kadar seçimli genel kurul kararı alınmazsa, muhalif üyeler mahkemeye gidecek ve kulüp tüzüğünde yazan seçim kararını yasal yollardan aldıracak.

Sabah Gazetesi'nden Levent Tüzemen, Galatasaray'daki tarihi ibra krizini şu şekilde değerlendirdi;

"Terim'in Galatasaray'ı mevcut yönetimde yer alan isimlerden daha iyi bildiğini söyleyebilirim. Terim önüne bakar ve işini en iyi şekilde yapar. Terim ayrıca takımı zihinsel olarak mali kongre kaosunun dışında tutmayı başarır. Yabancı bir hoca olsaydı Galatasaray dağılırdı. Abdurrahim Albayrak'ın hayatında Galatasaray sevgisi, sağlığını riske edecek kadar ön plandadır. Galatasaray'a hizmet için Albayrak, koltuk kovalamaz. Özhan Canaydın, Duygun Yarsuvat ve Mustafa Cengiz'in ilk döneminde Albayrak hep dışarıdan destek verdi ve Galatasaray 3 kez şampiyonluk yaşadı. Albayrak tüzük gereği bir dönem yönetici olmasa bile Galatasaray aşkından dolayı göreve dışarıdan devam etmeye 'hayır' demez"

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2019, 00:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER