Galatasaray'dan Falcao için Emre Akbaba taktiği!

Devre arasında kadrosuna iki golcü katmak isteyen Galatasaray, gözünü 32 yaşındaki Radamel Falcao'ya dikti.

Galatasaray'dan Falcao için Emre Akbaba taktiği!

Sezon başı Emre Akbaba'yı bir sponsor firmanın desteğiyle renklerine bağlayan sarı kırmızılılar, Kolombiyalı futbolcunun transferini de aynı şekilde bitirmeyi hedefliyor.

Radamel Falcao'nun Galatasaray'a transferinde son durum! 

Ocak ayında kadrosuna 2 golcü birden katmak isteyen Galatasaray, Monaco'da forma giyen Radomel Falcao'nun transferini gerçekleştirmek için çalışmalara başladı.

Fransız kulübü, Galatasaray'ın gündemine aldığı yıldız futbol cuyu herhangi bir bonservis ücreti talep etmeden, bedelsiz bırakmaya hazır olduğunu belirtti. Yani Monaco; FFP kriterleri kapsamında UEFA'nın bonservis kısıtı koyduğu Galatasaray'ın beklediği yanıtı vermiş oldu. Bedelsiz oyuncu almak ya da kiralamak isteyen sarı kırmızılılar için Falcao yolu açıldı.

Galatasaray, Monaco'dan istediği yanıtı alırken, Radamel Falcao'nun istediği yıllık ücret problem yarattı. 32 yaşındaki dünyaca ünlü santrfor, sarı kırmızılardan 1.5 yıl için 12 milyon Euro talep etti.

Falcao, Monaco'da vergiler haricinde kazandığı paradan daha azını kabul etmeyeceğini bildirdi. Kolombiyalı'nın 12 milyon Euro'luk isteği ise Galatasaray cephesinde deyim yerinde ise dudak uçuklattı. Bu noktada başkan Mustafa Cengiz ve yönetimi, planlarını yeniden şekillendirdi.

Galatasaray: Radamel Falcao?
Monaco: Bedelsiz kiralarız
Radamel Falcao: 12 milyon euro

TRANSFER İÇİN SPONSOR ARANIYOR

Galatasaray, Falcao için öncelikle transferin maliyetinin yarısını üstlenebilecek bir sponsor bulmak istiyor. Bir diğer strateji ise, maliyette indirim yaptırmak..

Fatih Terim'in de şartların oluşması hâlinde Galatasaray'da görmek istediği Falcao hakkında yönetim şimdi hummalı bir çalışma ile kaynak arayışında...

Emre Akbaba'nın Aytemiz Alanyspora'dan transferini NEF'in katkılarıyla tamamlayan Aslan, Kolombiyalı yıldızı da aynı şekilde almak için sponsor arayışına girdi. (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2018, 02:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER