Galatasaray'dan Fenerbahçe'nin teklifine cevap!

1959 öncesi şampiyonlukların tartışılması konusunda Fenerbahçeli yöneticilerin açık oturuma davet ettiği Galatasaray'da Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, teklifteki talebi 'haklı ve hukuki' bulmadıklarını söyledi.

Galatasaray'dan Fenerbahçe'nin teklifine cevap!

Fenerbahçe'den 1959 yılı öncesi şampiyonluklar konusunda yapılan “İstediğiniz mecrada (isterseniz sizin kanalınızda) ister Başkan seviyesinde, ister yöneticiler seviyesinde katılımlarla bu konuyu tüm Türkiye önünde tartışmaya davet ediyoruz” talebine Galatasaray Başkanı Yusuf Günay cevap verdi.

Günay, "Bizim en başından bu yana söylediğimiz bir şey var. Fenerbahçe’nin bu talebi haklı ve hukuki değil diyoruz. Biz böyle diyince Fenerbahçe’nin cevabı, 'Siz FETÖ'cüsünüz' oluyor. Böyle bir ortamda nasıl tartışalım?" dedi.

Fenerbahçe'den Galatasaray'a çağrı

Yusuf Günay ayrıca, Beşiktaş’ın 1959 öncesi 2 şampiyonluğunun kabul edilmesinin emsal olduğunu söylerken, "Tahkim Kurulu 2002’de 1956-57 ve 1957-58’de 1959’dan sonraki usulde oynandığı için Beşiktaş’ın talebini kabul etti. Tahkim Kurulu’nun bu kararı bugünün sorularını da yanıtlıyor. 1956’dan önceki organizasyonlar, daha sonra düzenlenen lig ile aynı şekilde yapılmadı" şeklinde konuştu. (Ntvspor)

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 07:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER