Galatasaray'dan tarihi proje!

Galatasaray kulübünün Phoenix Rising kulübü imzaladığı ile iş birliği anlaşmasının detayları ortaya çıktı.

Galatasaray'dan tarihi proje!

İşte Galatasaray'ın ABD planı...

Didier Drogba'nın futbol hayatına nokta koyduğu Phoenix Rising Kulübü ile iş birliği anlaşması imzalayan Galatasaray Kulübü, hem sportif hem de ticari konularda ABD pazarına açılacak. Drogba'nın İstanbul'a gelişi ve iş birliği anlaşmasının en önemli mimarı Berke Bakay'ın Galatasaray eski yöneticisi Hamdi Yasaman'ın yeğeni olduğu öğrenildi.

Galatasaray ile işbirliğine giden Phoenix Rising Kulübünün ortaklarından olan Berke Bakay projenin önemli detaylarını anlattı.

"GALATASARAY BİR DÜNYA MARKASI"

Phonenix Rising Kulübünün Başkanı ve ana ortağı Berke Bakay Futbol Arena'ya yaptığı açıklamada anlaşma ile alakalı, "Galatasaray bir dünya markası. Ve Amerika'da çok önemli, büyük bir pazar. Amerika'da birçok insanın Avrupa'da tuttuğu, gönül verdiği ikinci bir takımı var. Galatasaray'ın Amerika'ya açılmasında, Galatasaray'ın isminin orada daha da yaygınlaşmasına yardımcı olacağız" dedi.

YETENEKLİ FUTBOLCULAR GALATASARAY'A GELECEK

Galatasaray'ın isminin de bu programa dahil edileceği ve bu okullarda yetenekli görülen oyuncuların da 2-3 haftalık programlarla Türkiye'ye getirilmesi planlandı. Ortak futbol, spor okulları projesi ile birlikte oyuncu değişim sistemi de devreye sokulacak.

Berke Bakay kimdir?

Sarı kırmızılıların, Drogba'yı da İstanbul'a getirip imza attığı iş birliği anlaşmasının perde arkasında Galatasaraylı sürpriz bir ismin Berke Bakay olduğu ortaya çıktı. Drogba'nın forma giydiği Phoenix Rising Kulübünün ortaklarından olan Berke Bakay aynı zamanda Galatasaraylı bir aileden geliyor. Hem de tüm Galatasaraylıların yakından tanıdığı bir aileden... Phoenix Rising Kulübünün ortaklarından olan Berke Bakay'ın, Galatasaray Kulübü eski 2.Başkanı Hamdi Yasaman'ın yeğeni olduğu ortaya çıktı. 

Galatasaray ve Phoenix Rising Kulübü arasında yapılan bu anlaşma ile futbol okulları projesi de devreye girecek. Amerika USL Liginde mücadele eden Phoenix Rising Kulübünün Amerika'da 2 şehirde toplam 9 bin öğrencili okulunun yer aldığı Galatasaray'a iletildi.

PHOENIX RISING NASIL BİR TAKIM?

Galatasaray, kulübün Amerika'daki reklamı, ürün satışı ve spor okulu gibi amaçlarla Phoenix Rising anlaşmasını gerçekleştirdi. Didier Drogba'nın yardımlarıyla gelişen ortaklık, kulüplerin resmi sitelerinden açıklandı. Bir ABD kulübü olan Phoenix Rising, 2014 yılından beri faaliyet gösteriyor. Phoenix merkezli profesyonel bir futbol takımı olan Phoenix Rising Football Club, 2014 yılında Arizona United Futbol Kulübü adıyla kurulmuştu. 6200 seyirci kapasiteli Arizona Field Tempe'de maçlarını oynayan Phoenix Rising, ABD'nin ikinci ligi USL Championship'te mücadele ediyor. Didier Drogba'nın transferiyle adını duyuran Phoenix Rising, kısa tarihinde henüz dikkat çeken bir başarıya ulaşamadı. Phoenix Rising FC, ilk 3 haftası geride kalan ligde 3 beraberlik elde etti. (Fotomaç)

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 00:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER