Galatasaray'dan Trabzonspor'a teşekkür!

Galatasaray Spor Kulübü yaptığı açıklamada, Trabzonspor formalı bir grubun Beyoğlu GS Store'a yönelik saldırısının ardından bordo-mavili kulübün ilettiği özür mesajına teşekkür etti.

Galatasaray'dan Trabzonspor'a teşekkür!

Galatasaray, Trabzonspor formalı bir grubun Beyoğlu GS Store mağazasına saldırısının ardından özür dileyen bordo-mavili kulübe teşekkür etti. 

Sarı-kırmızlı kulübün internet sitesindeki açıklamada saldırıyı gerçekleştiren kişilerle ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu ve gerekli yasal sürecin başlatıldığını bildirdi.

İşte açıklamanın tamamı;

Beyoğlu GSStore’a yapılan meşum saldırının ardından Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu tarafından bugün (17 Aralık 2018) Trabzonspor Kulübü adına yapılan açıklama ile saldırı kınanmış ve Camiamızdan özür dilenmiştir.

Ayrıca Trabzonspor’un Başkanı Sayın Ahmet Ağaoğlu, bugün Başkanımız Sayın Mustafa Cengiz’i arayarak derin üzüntülerini ve özürlerini bildirmiş ve bu olaya katılan ve saldırıyı yapanları şiddetle kınamıştır.

Trabzonspor Kulübü yönetimine, meşum olayı kınamada gösterdikleri tavır nedeniyle teşekkür ederiz.

Bu saldırıyı gerçekleştiren kişilerle ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş ve gerekli yasal süreç başlatılmıştır.

Sporun, camialar  ve tüm paydaşlar için barış, dostluk, kardeşlik içinde bir yarış olduğunu bu vesileyle tekrar hatırlatır; “rakibe saygı, kendine saygı” ilkesi içinde, şiddetin asla yaşanmadığı bir mücadele ortamı dileriz.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 00:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER