Galatasaray'ı bekleyen 40 milyonluk ödeme!

Galatasaray Yönetimi bir yandan Fatih Terim’in isteğiyle bir değil iki forvet oyuncusu almak için şartları zorlarken bir yandan da yapılması gereken ödemeler için çalışıyor.

Galatasaray'ı bekleyen 40 milyonluk ödeme!

Galatasaray yönetimi bir yandan Fatih Terim’in isteğiyle bir değil iki forvet oyuncusu almak için şartları zorlarken bir yandan da transferin biteceği Perşembe akşamına kadar 40 milyon TL’lik ödeme yapması gerekiyor. Cengiz’in Rodrigues ve Ozan’dan gelen 6 milyon Euro’nun biraz üzerindeki parayı transfer dışında bu ödeme için de kullanmak istiyor.

Muhalefetten sürpriz eleştiri

Mustafa Cengiz’i zor durumda bırakan bir başka konu ise kar açıklamak için yapılan bir muhasebe işlemleri oldu. Muhalefetin iddiasına göre Mustafa Cengiz yönetimi sanki sezonu şampiyona bitireceği garanti ve Şampiyonlar Ligi gruplarına kalınması garanti gibi mali tablolara ekleme yapıldığı. Muhalefetin sesi olarak eski başkan Duygun Yarsuvat, “bir mühendislik yapmışlar. Çin olmadan adam çarpmışlar” ifadelerini kullandı.

Muatafa Cengiz hem cevap hem de müjde verdi

Muhalefetin ''cin olmadan adam olma'' eleştirisine ise Bakan Mustafa Cengiz hem cevap verdi hem de müjdeyi ekledi. Ernst&Young ve Price Waterhouse tarafından denetlendiklerini, onları atlatmalarının imkansız olduğunu söyledi. UEFA’nın kestiği 2 milyon Euro’luk ceza olmasaydı karın 15 milyon TL’yi bulacağını açıkladı. Eylül itibariyle karlılığın daha da artacağı müjdesini verdi.

Mustafa Cengiz, Fenerbahçe'yi suçlamayı seçmedi

Galatasaray’ın forvet transfer konusunda yaşadığı bariyer krizini yönetim içinde bir isim Fenerbahçe’ye bağlamış ve sert sözler kullanmıştı. Başkan Mustafa Cengiz’den Divan Kurulu’nda salvolar bekleyenler yanıldı. Başkan ezeli rakiplerini, ''Rastgele konuşan bir camianın temsilcisi değilim. Bizim camia müeddeptir, edebini bilir. Rakip takımlara transfer yaparken laf atmaz'' diyerek sessiz kalmayı tercih etti. 

Albayrak yeni kredi için yine şahsi teminat verdi

Kar açıklanmasına ve Ozan ile Rodrigues’in transferinden 18 milyon Euro kasasına koymasına rağmen Galatasaray yönetimi mali anlamda sıkıntıları bir türlü gideremiyor. Pazartesi günü de Abdürrahim Albayrak ve Yusuf Günay kredi görüşmesi yaptı. Başkan Mustafa Cengiz’in ''Abdürrahim Bey ile birlikte ciddi teminatlar verdik şahsi olarak'' dediği ortamda Albayrak’ın, yeni kredi için de kendi şahsi teminatlarını bankaya sunduğu bildirildi.

Bu arada Galatasaray’ın son dönemde kullandığı 380 milyon TL’lik sendikasyon kredisinde de yüzer faiz oranı kullanıldığı bildirildi. Galatasaray yönetiminin gözünün faizlerin düşmesinde olduğu da gelen bilgiler arasında. (Fotospor)

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 23:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER