Galatasaray'ı bekleyen 53 milyonluk tehlike!

Süper Lig'de üst üste ikinci şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray, Süper Lig şampiyonluğu, Şampiyonlar Ligi'ne katılım ve beraberindeki diğer gelirler ile beraber kasasına yaklaşık 65 milyon euroyu (450 milyon TL) kasasına koyacak.

Galatasaray'ı bekleyen 53 milyonluk tehlike!

Şampiyonluktan dolayı elde edeceği gelirden dolayı rahat bir nefes alacak olan Galatasaray, futbolculara verilecek olan ekstra şampiyonluk primlerinin yanı sıra yapılan sözleşmelerden dolayı da kasasından önemli sayılabilecek bir parayı da çıkartmak zorunda kalacak. İşte ödeme yapılacak futbolcular...

Futbolcular ile yaptığı anlaşmalardan "maç başı prim" sistemini kaldırarak performans odaklı maddeler ekleyen sarı-kırmızılı yönetim, futbolcuların transfer edildiği kulüplere de performans ve Şampiyonlar Ligi'ne katılım bonus ödemeleri yapacak.

11 FUTBOLCUYA 7 MİLYON 848 BİN EURO

Feghouli, Fernando, Belhanda, Donk, Muslera, Onyekuru, Selçuk İnan, Sinan Gümüş, Muslera, Eren Derdiyok ve Mariano ile yaptığı sözleşmelerden dolayı Galatasaray'ın kasasından toplam 7 milyon 848 (Yaklaşık 53 milyon TL)  bin euro çıkacak.

EREN DERDİYOK

Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim tarafından kadro dışı bırakılan ve sözleşmesi sona eren Eren Derdiyok, sarı-kırmızılı kulüpten (oynadığı maçlardaki toplanan puanlar) 130 bin euro alacak.

SELÇUK İNAN

Galatasaray, toplam 13 kupa kazanan ve sözleşmesi bu sezon sonunda sona erecek Selçuk İnan ile daha önceden yaptığı "maç başı 25 bin euro" anlaşması gereği (Euro 7.64) toplam 850 bin euro performans primi ödeyecek.

SİNAN GÜMÜŞ

Galatasaray taraftarıyla yaşadığı sorunlar ile sık sık gündeme gelen ve sözleşmesi sona eren Sinan Gümüş, sarı-kırmızılı kulüp ile daha önce yaptığı "performans primi" anlaşması gereği 203 bin euro alacak.

FERNANDO MUSLERA

Galatasaray'da 13. kupasını kazanan ve şampiyonlukta kritik bir öneme sahip olan Fernando Muslera da sarı-kırmızılı kulüp ile "puan başı" anlaşması yaptığı için 370 bin euro alacak.

FERNANDO

Manchester City ile yaptığı anlaşmada "maksimum 900 bin euro ödeme" maddesini koyan Galatasaray, City'e geçen sezon da ödeme yaptığı için bu sezon Fernando için sadece 150 bin euroyu kasasından çıkartacak. Fernando ile yaptığı performans ve şampiyonluk bonusu anlaşmasından dolayı da 298 bin euro ödeyecek olan sarı-kırmızılı kulübün, Brezilyalı futbolcu için kasasından çıkartacağı toplam para 448 milyon euro olacak.

SOFIANE FEGHOULI

Feghouli'nin transferi için West Ham United'a 4 milyon 250 bin euro ödeme yapan Galatasaray, Cezayirli futbolcuya da geçen sezon olduğu gibi bu sezon da Şampiyonlar Ligi'ne katılım bonusu olarak 200 bin euro ödeyecek.

YOUNES BELHANDA

Belhanda'nın eski kulünü Dinamo Kiev'e, Belhanda 50+ maç oynadığı için 250 bin euro ödeme yapacak olan sarı-kırmızılı yönetim, Şampiyonlar Ligi'ne katılım bonusu olarak da Kiev'e ayrıca 500 bin euro daha verecek. Galatasaray, Belhanda ile yaptığı "oyuncunun görev aldığı maçlarda kazanacağı her 25 puan sonrası ekstra 100.000 Euro prim ödemesi yapılacaktır" anlaşması gereği Faslı oyuncuya, 200 bin euro daha ödeme yapacak. Sarı-kırmızılı yönetim, ayrıca anlaşmaya eklenen, "Kulübümüzün, oyuncunun görev aldığı maçlarda kazanacağı her 25 puan sonrası ekstra 100.000 Euro prim ödemesi yapılacaktır" madde gereği Belhanda'ya ayrıca bu sezon için 295 bin euro da ödeme yapacak. Böylelikle Galatasaray'ın Belhanda için tüm primler dahil kasasından çıkacak olan toplam para 1 milyon 245 bin euro olacak.

MARIANO

Sevilla'ya 4 milyon euro bonsevris bedeli ödmesinin yanı sıra 250 bin euro da Şampiyonlar Ligi'ne katılım bonusu ödeyen Galatasaray, Mariano'nun 40 maça çıkmasından dolayı da Sevilla'ya bu sezon 250 bin euro ödeyecek. Mariano ile yaptığı "puan anlaşmasından" dolayı da kasasından 325 bin euro çıkartacak olan sarı-kırmızılı yönetim, ayrıca şampiyonluk olduğu için Brezilyalı futbolcuya (%25 ek prim) 82 bin euro daha ödeyecek olan Galatasaray'ın böylelikle kasasından çıkan toplam para 657 bin euro olacak.

RYAN DONK

29 Haziran 2018'de Ryan Donk'un sözleşmesini yenileyen Galatasaray, Süper Lig'i şampiyon olarak tamamlamasının ardından Hollandalı futbolcuya "puan primi" olarak 325 bin euro, "21+ maça çıkmasından" dolayı da 200 bin euro olmak üzere toplam 525 bin euro prim ödemesi yapacak.

HENRY ONYEKURU

Galatasaray, Everton'dan kiralık olarak transfer edilen ve şampiyonlukta büyük bir paya sahip olan Onyekuru ile yaptığı sözleşmede yer alan maddeler gereği de kasasından 220 bin euro çıkartacak. (Fotomaç)

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 04:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER