"Galatasaray’ın baskı oyununun tetiği değilse de kabzası o"

Fanatik Gazetesi Spor Yazarı Mehmet Demirkol, Galatasaray'ın Trabzonspor'u 3-1 mağlup ettiği karşılaşmayı değerlendirdi.

"Galatasaray’ın baskı oyununun tetiği değilse de kabzası o"

Galatasaray çizgiden çizgiye yayılarak önde baskı ve direkt oyunla, kendi klasiğinin bir üst sürümüyle başladı. Novak, Pereira, Onazi, Sosa, Uğurcan gibi temel oyuncularının yokluğunu 4 pozisyonunda oynamayan oyuncuyla doldurmak zorunda kalan Trabzonspor penaltı golüne kadar bu oyuna hiç karşılık veremedi. Yerleşim hatalarıyla özellikle Onyekuru’yu marke etmekten çok uzaktılar. Galatasaray istediğinde kanatlardan, istediğinde göbekten geldi.

Diagne 4 net gol pozisyonuna girdi. Trabzonspor zor çıktı, çabuk top kaybetti. Golden sonra Galatasaray enerji ekonomisine girince Trabzonspor; Yusuf ve Abdülkadir’le çıkmaya başladı ama akın sürekliliği sağlayacak orta saha ve savunma yerleşimlerini, takım boyunu kısaltmayı yapamadılar. 2. yarıda Abdülkadir Parmak oyuna girince orta saha Trabzonspor’un eline geçti. Bu kadroyla hele 3-1’den sonra hala arayabilmeleri her ne kadar verilemese de bir penaltıya yaklaşmaları ve Muslera’nın 2 net pozisyonu çıkarışı takdire şayandı.

Gecenin sorusu

MHK hakem konuşmalarını yayınlayıp bir sürpriz yapar mı?

Maçın starı

Belhanda. İlk gol normal şartlarda ona değil Hüseyin’e yazar ama asist onun. İkinci gol de usta işiydi. Bu kadar değil. Galatasaray’ın baskı oyununun tetiği değilse de kabzası o.

Maçın olayı

Yine hakem. Penaltıda Arda’nın sağ ayağı Onyekuru’nun sol ayağına takılıyor. Burada sorun yok. Ancak Diagne’ye çıkmayan 2. sarı, Trabzon’un VAR’da verilmeyen penaltısı! Nagatomo’nun F..O..’nun uyarı bile almaması konusu mutlaka olay olacak.

Kısa Mesaj

Trabzon’un gençlerine bakın... İşte bu kadar basit gençleri eğitin ve onlara güvenin. Yabancı oyuncu yasağı getirip onları tembelliğe itmeyin.

Mehmet Demirkol / Fanatik

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 01:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER