"Galatasaray’ın bu hücum hattı en az 50 gol atar"

Milliyet gazetesinin usta yazar Osman Şenher, Galatasaray'ın gündemini değerlendirdi.

"Galatasaray’ın bu hücum hattı en az 50 gol atar"

Falcao konusunda Galatasaray’a o kadar çok baskı yapılıyor ki, akıl sır ermiyor. Önce şunu söyleyeyim; Monaco Milan’dan 30 milyon euroya Portekizli forvet Andre Silva’yı transfer ediyordu. Her konuda anlaştılar, oyuncuyu sağlık testine soktular, Silva sağlık testinde sakat çıkınca bu transferden vazgeçtiler. Ve Falcao’yu yeni bir transfer yapılıncaya kadar satmaktan ve kiralamaktan vazgeçtiler. Bu, işin gerçeği. Bakıyorum kıyametler kopuyor. Galatasaray yönetimi suçlanıyor. Bana göre bu transfer mümkün değil.

Gelelim Diagne’ye... Galatasaraylılar da dahil olmak üzere bütün herkes Senegalli futbolcuya çöp muamelesi yapıyor. Biraz daha ileri gideyim. Transfer olacağı Arap kulüplerine mailler atılıyor. ‘Sakın 13 milyon euro vermeyin. Sarı-kırmızılı kulüp Diagne’yi satmaya mecbur, bu dört milyon euro eder, daha fazlasını vermeyin’ diyorlar. Bunun üzerine kötü niyetle söylemediğine inandığım Abdurrahim Albayrak ‘Bütün hedefimiz Diagne’yi satmak’ diyor. Milletin bu futbolcuya saldırdığı yetmiyormuş gibi Albayrak da onlara çanak tutuyor. Bu futbolcu Cim Bom’un malı, Süper Lig’in gol kralı, 30 gol atmış... Efendim golleri penaltıdan atıyormuş. Afrika Kupası oynandı. Liverpool’un Senegalli forveti Sane iki penaltı kaçırdı. Önceki gün Inter-Juventus maçını seyrediyorum. 50 milyon euroluk yıldızlar, penaltı kaçırıyorlar.

En az 50 gol

İnsaf, hakikaten insaf! Penaltı atmak kolay bir iş mi? Ama konu Diagne olunca insanlar olayı basitleştiriyor. Ben de üstüne basa basa söylüyorum. Mbaye Diagne, Babel, Feghouli, Belhanda ve Jean Michael Seri’li Galatasaray’ın hücum hattı en az 50 gol atar. Şampiyonlar Ligi’nde büyük iş yapar, Süper Lig’in de en iyi hücum hattı sarı-kırmızılı kulüpte var.

Kulüp yöneticileri artık bu Diagne’yi satma konusunu kapatmaları gerekir. Evet değerini veren bir takım çıkarsa satsınlar buna itirazım yok. Ama bu tür tartışmalarla golcü oyuncunun sıfırlanmasına karşıyım.

Osman Şenher / Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER