Galatasaray'ın İrfan Can görüşmesinde neler oldu? Mesut Özil sözleri...

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz önceki gün kurmayları ile birlikte Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ’ın kapısını çaldı... Konu malumdu İrfan Can transferi...

Galatasaray'ın İrfan Can görüşmesinde neler oldu? Mesut Özil sözleri...

"İRFAN CAN'I İSTİYORUM"

Teknik Direktör Fatih Terim’in Gençlerbirliği maçı sonrası “İrfan Can’ı istiyorum” açıklaması ister istemez sarı-kırmızılı camianın bir numaralı gündem maddesi olmuştu...

MESUT ÖZİL BASKISI

Tüm gözlerin üzerine çevrildiği Başkan Cengiz görüşmede konuya direkt girdi ve Mesut Özil transferi nedeniyle ciddi bir baskı altında kaldıklarını belirtti.

"ÇİÇEĞİMİZ VE ÇİKOLATAMIZLA GELDİK"

Cim-Bom’un patronu ardından da “Biz de çiçeğimiz ve çikolatamızla geldik. Kahvelerimizi içip buradan inşallah mutlu ayrılırız” dedi.

"KIZ EVİ NAZ EVİ DERLER"

Cengiz, yeni sponsorluk destekleri ile bütçelerini 5 milyon euroya kadar çıkarttıklarını, Fatih Terim’in İrfan Can’ı çok istediğini söyleyince Başkan Göksel Gümüşdağ araya girer ve “Kız evi naz evi derler. Sayın başkan bizim satılık oyuncumuz yok. İrfan Can’ın 3.5 yıllık sözleşmesi bulunuyor ve önünde de kariyerini daha da yukarılara çıkarabileceği bir Avrupa Şampiyonası bulunuyor” karşılığını verir.

"6 MİLYON EURO'YA YÜKSELTİRİZ"

Galatasaray Başkanı Cengiz bunun üzerine “Gerekirse biz 6 milyon Euro’ya kadar teklifimizi yükseltebiliriz. Oyuncunun satışından pay da veririz” ifadelerini kullanınca Gümüşdağ’dan bu kez “Ya satamazsanız” sorusu gelir.

"14 MİLYONDA KARARLIYIZ"

Başakşehir Başkanı daha sonra “Madem bu kadar ısrarcısınız biz 14 milyon Euro’da kararlıyız. Bizim İrfan Can için belirlediğimiz rakam budur. Bunu 12 milyon euro artı satışından yüzde 20 payla ya da 10 milyon Euro artı oynama sayısı, şampiyonluk primleri gibi bonuslar ve oyuncu takası ile yine 14 milyon euroya da getirebiliriz. Karar sizin” diyerek son sözünü söyler.

"MESUT RİSK AMA İRFAN DEĞİL"

Görüşmede Mesut Özil transferi de gündeme gelir. Başkan Cengiz, “Fenerbahçe çok iyi bir transfer yaptı ama riskli bir transfer. Aynı bizim Falcao gibi” deyince Gümüşdağ, “Ne güzel söylüyorsunuz Başkan. Mesut risk ama İrfan Can öyle değil. Türkiye’yi tanıyor, adaptasyon sorunu yok” ifadesini kullanır. Başkan Cengiz de “Biz size kararımızı bildireceğiz” diyerek toplantıyı bitirir.

ÖZÜR DİLEDİ

Galatasaray ile transfer söylentileri çıktıktan sonra İrfan Can’ın Teknik Direktör Fatih Terim’i sosyal medyadan takibe alması da toplantının bir başka konusuydu. Başkan Gümüşdağ, Galatasaray Başkanının “Duyduğumuza göre İrfan Can’ı uyarmışsınız” demesi üzerine, “Evet başkan. Kendisine yaptığının hiç de profesyonellikle bağdaşmadığını söyledim. Transferi gerçekleşmezse ve yarın öbür gün Galatasaray’a karşı oynadığında bir hata yapsa veya bir penaltı kaçırsa Türkiye’de linç edilebileceğini anlattım. O da yaptığının yanlış olduğunu söyledi ve özür diledi. Siz de empati kurun başkan. Siz de bu duruma düşseniz ne yapardınız” ifadelerini kullandı. Cengiz de “Evet başkan kesinlikle bu konuda haklısınız” dedi.

"TERİM BİLE BEĞENMİŞ"

Fatih Terim’in İrfan Can Kahveci’yi bizzat istemesinden sonra Başakşehir’in kahve fincanı ile sosyal medyadan yaptığı paylaşım da toplantıdaki sohbetlerden biri oldu. Tecrübeli hocanın Başakşehirli bir yöneticiyi arayarak “Bu davranışınızdan hiç rahatsız olmadığımı hatta hoşuma gittiğini bilmenizi isterim. Futbolda böyle düşünülmüş göndermeler her zaman olmalı” dediği konuşuldu. Hatta kahveler paylaşımdaki fincanlarla içildi. Bir ara Göksel Gümüşdağ, “Size bunlardan bir takım hediye edebiliriz” esprisini de yaptı.

ÇİKOLATA GAFI

Başkan Mustafa Cengiz ve kurmaylarının ziyaret sırasında yanlarına kısa bir süre önce sponsorluk anlaşması yaptıkları Modern Çikolata Gıda ve Sanayi A.Ş.’nin ürünleri yerine Fenerbahçe’nin de sponsorluğunu üstlenen Ülker grubuna ait marka çikolata götürmesi sosyal medyanın en çok konuştuğu konulardan biri oldu. (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2021, 22:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER