Galatasaray'ın Manchester City'den alacağı 3 isim belli oldu!

Galatasaray, geçtiğimiz günlerde Manchester City ile yaptığı zirve sonrası 3 oyuncu için söz kesti. Stoper Phillipe Sandler, ön libero Claudio Gomes ve 10 numara Felix Nmecha...

Galatasaray'ın Manchester City'den alacağı 3 isim belli oldu!

Geçtiğimiz günlerde İngiltere'ye giden Başkan Mustafa Cengiz'in burada Manchester City'de forma giyemeyen ve rezerv takımında yer alan isimler için görüş alışverişinde bulunduğu gelen bilgiler arasında...

Başkan Mustafa Cengiz'in yaptığı bu görüşme sonrasında scout ekibi, stoper Phillipe  Sandler, ön libero Claudio Gomes ve 10 numara Felix  Nmecha ile ilgili rapor hazırladı.

Bu üç oyuncunun kiralanması durumunda Galatasaray'a katkı sağlayabilecekleri raporu verdi. Cengiz'in bu oyuncular için İngilizlerle yeniden bir araya gelebileceği öğrenildi.

MANCHESTER CITY İLE ZİRVEDE GÜNDEME GELEN 3 KONU

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, yakın dostu olan BP Avrupa-Asya-Afrika ve Avustralya Akaryakıt Başkanı Tufan Ergin Bilgiç ile birlikte İngiltere'ye gitmiş ve Manchester City Kulübü yetkilileri ile bir araya gelmişti. Manchester City'de kadroya giremeyen oyuncuların kiralanmasını gündeme getirdiği zirvede Cengiz'in, başka iş birliği anlaşmalarını da masaya yatırdığı ortaya çıktı.

İngiltere zirvesinde gündeme gelen konular şöyle:

1- MAĞAZACILIK:

Cengiz, Galatasaray ve Manchester City mağazalarında iki kulübün ürünlerinin ortak satılmasını önerdi. Bu teklife İngiliz kulübünün sahipleri olumsuz bakmadı. Ocakta iki kulüp yetkilileri görüşecek. Galatasaray bu anlaşma ile Uzakdoğu pazarına girmeyi hedefliyor.

2- ALT YAPI:

Başkan Cengiz, alt yapı oyuncularının gelişmesi, deneyim kazanması adına genç oyuncularını kiralamak istediğini belirtti. Cengiz, Galatasaray Akademesi'ndeki oyuncuların Avrupa'daki futbol ortamını görmesini istediğini belirtip bu konuda da iş birliği teklifinde bulundu.

3- ÖNCELİK HAKKI:

Oyuncu isminden bağımsız olarak Cengiz, Manchester City'nin oynatmadığı futbolcuların Galatasaray'a kiralanması için rüçhan, yani öncelik hakkı da istedi. Manchester City idarecileri ise teknik heyetin raporuna göre bu teklife oyuncu maliyetini karşılamak kaydı ile olumlu yaklaştı.  (Takvim)

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2018, 03:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER