Galatasaray'ın milli endişesi!

On bir as futbolcusunu kamplara gönderen sarı kırmızılılar, daha önce bu konuda sıkıntı yaşadığı için oyuncuların sakatlık geçmişleri ve fiziki durumlarıyla ilgili raporları millî takımlarına gönderdi

Galatasaray'ın milli endişesi!

GALATASARAY'IN MİLLİ ENDİŞESİ

Son dört maçında sadece bir galibiyet alabilen Galatasaray zirve yarışında sekiz puan bırakarak önemli bir avantajını kaybetti. Sarı kırmızılılar Hatay mücadelesiyle başlayacak yeni fikstüründe tekrardan bir seri yakalamak ve yaralarını sarmak istiyor. Ancak Cimbom'un teknik heyetini en çok düşündüren konuların başında millî takım arası bulunuyor. Çünkü sarı kırmızılıların on bir as oyuncusu ülkelerinin millî takımlarına gitmek için İstanbul'dan ayrıldı.

EN BÜYÜK ENDİŞE SAKATLIKLAR

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre; Daha önceki dönemlerde millî takımlarda yaşanan sakatlıklar şu an için Aslan'ın en büyük endişesi olmuş durumda.

HATAY'DA 3 İSİM YOK

Millî aranın ardından, ligin dişli ekiplerinden Hatay'a misafir olacak Cimbom'un defans hattında Yedlin, Luyindama ve Marcao cezalı oldukları için forma giyemeyecek.

SAĞLIK EKİPLERİYLE SICAK GÖRÜŞME

Sağlık ekibi, Fatih Terim'in talimatıyla ülkelerine giden oyuncuların sakatlık geçmişleri, kondisyon ve fiziki durumları hakkında detaylı bir rapor hazırladı ve millî takımlarının ekiplerine yolladı. Ayrıca ay yıldızlı takımın sağlık ekipleriyle de iletişim kuruldu. Oyuncuların muhtemel sakatlıklarının önüne geçmek tedbir alınması istendi.

LUYINDAMA 7 AY SAKATLANMIŞTI

Millî takımda sakatlanan Luyindama yedi ay forma giyememişti.

GALATASARAY'IN MİLLİ OYUNCULARI

Taylan (Türkiye)
Emre Kılınç (Türkiye)
Luyindama (D. Kongo)
Babel (Hollanda)
Donk (Hollanda)
Onyekuru (Nijerya)
Etebo (Nijerya)
Linnes (Norveç)
Gedson (Portekiz U-21)
Mustafa (Mısır)
Feghouli (Cezayir) (Türkiye)

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER