"Galatasaray'ın olmaması içime sinmedi"

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Kulüpler Birliği'nin yazılı açıklaması ve alınan karar ile ilgili A Spor'a açıklamalada bulundu.

"Galatasaray'ın olmaması içime sinmedi"

İşte Erol Bedir'in açıklamaları:

"FİKRET ORMAN BENİ ARAYINCA ŞUNLARI SÖYLEDİM..."

Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman beni aradı ve Galatasaray - Konyaspor maçıyla ilgili bir hakem hatasından dolayı 2 hakemimizin şimdiye kadar görülmedik şekilde kamuoyuna deklare edilerek, ikinci bir emre kadar görev verilmeyeceği açıklaması... Ali Dürüst'ün istifa edip geri dönmesinde yaptığı açıklamasından dolayı bu konuda Kulüpler Birliği olarak tepki koymak gerektiğini ve metin hazırlandığını söyledi. Metin geldikten sonra, beni ilgilendiren ve metine eklenmesini istediğim konuları söyledim. Anadolu kulüpleri yıllardır mağdur olmasına rağmen sesimiz çıkmazken, birden bire neden olduğunun metine girmesini istiyorum. Adalet mutlaka olmalı. Anadolu - İstanbul kulübü ayrımı yapılmamalı. Ayrıca yıllardır o hakem şurada maç yönetilemez durumu kalkmalı dedim. Bunlar metine eklendi.

"17 TAKIMLA BU KARARIN ALINMASI İÇİME SİNMEDİ"

Benim de içime sinmeyen cümle var. Kulüpler Birliği 17 takımla bu kararı aldı. Ben inanıyorum ki, Türk futbolunun lokomotifi Galatasaray camiası da bu tip adaletsizliklerden rahatsızdır. Bir masa etrafında bu çifte standartları ortadan kaldıralım diye uğraşırsak, en fazla uğraşan ve çabalayan Mustafa Cengiz'le konuştum. 'Benim haberim olmadı' dedi. Bana gelen listede Galatasaray'ın isminin olmadığını söyledim. Fikret Orman'ın veya kendilerinin görüşmüş olabileceğini düşündüm. 

"GALATASARAY BELKİ BU BİLDİRİYE KATILMAYABİLİRDİ"

Ortada bir karar alınmış. Sanki Galatasaray bir tarafta gibi görünüyor. Zannediyorum, görüşülseydi de her ne kadar adaletten hukuktan yana da olsa Mustafa Cengiz ve Galatasaray camiası bu bildiri ve bu açıklamaya katılmayabilirlerdi. O da onların hakları olurdu. Fikret Orman onun için aramamış olabilir. 

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI
 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 02:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER