"Galatasaray’ın sahada acil olarak buna ihtiyacı var"

Fanatik Gazetesi yazarı Serkan Akcan, Galatasaray - Ç. Rizespor maçı değerlendirdi.

"Galatasaray’ın sahada acil olarak buna ihtiyacı var"

Maçı böylesine net bir skorla kazanmış olsa da Galatasaray’ın savunmasından başlayan bir sorunlar yumağının olduğu gerçeğini göz ardı etmemek lazım. Galatasaray geçen sezon geriden kurduğu oyunla fark yaratırken bu sezon bundan eser yok. Yani sorun sadece savunmanın üzerine yıkılacak kadar basit değil. Sahada çok net bir şema problemi var, takımın organizasyon şeması bozuk. Tüm takım Babel üzerinden ilerlemeye çalışıyor. Galatasaray’ın sahada acil ikinci santrfora ihtiyacı var. Real Madrid maçı öncesi Rize’ye karşı rotasyon anlaşılır bir durum. Fakat bu değişim sadece sahada farklı isimde Sarı-Kırmızı forma giyen futbolcuları izlettiriyor. Yoksa yine aynı sorunlar sürüyor. Sahanın en kötüsü Emre Mor’du. Emre zaten EURO 2016’da bundan farklı değildi ki. Umut veren, potansiyeli olan, bazen saman alevi gibi parlayıp tribünleri heyecanlandıran ama bir türlü büyük takım oyuncusu olamayan genç yetenek. Korkarım böyle başlayan kariyeri sonuna kadar böyle devam edecek. Keşke yanıltsa!

Gecenin sorusu

Maçın ilk yarısında 17, toplamda ise 33 kez faulle oyunun durması ülke futbolunun asıl sorunu. Bunu neden kimse dert etmiyor?

Maçın starı

Ömer Bayram, aldığı her dakikanın hakkını veren ender Galatasaraylı futbolculardan biri. Rize karşısındaki orta saha performansı dikkat çekiciydi.

Maçın olayı

Sahada oynayanların kulübedekileri parlattığı ilginç bir maç izlemiş olmamız.

Kısa mesaj

Galatasaray’da Şampiyonlar Ligi öncesi küçük bir makyajla büyük sorunların rengi değiştirilmiş olabilir ama organizasyon şeması hala bozuk vaziyette yerinde duruyor.

Serkan Akcan / Fanatik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER