Galatasaray'ın şampiyonluk için inanılmaz listesine Ali Koç da girdi!

Serdar Bilgili, Fikret Orman ve Aziz Yıldırım başkan seçildikleri ilk sezonlarında Galatasaray şampiyonluğu görmüştü. Ali Koç da benzer kaderi yaşadı.

Galatasaray'ın şampiyonluk için inanılmaz listesine Ali Koç da girdi!

Galatasaray üst üste ikinci, toplamda 22. şampiyonluğuna imza attı, Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılma hakkını elde etti.

Galatasaray geçen sezon 19 Mayıs'ta ligin son haftasında İzmir'de Göztepe'yi 1-0 yenerek şampiyonluğunu ilan etmişti. Dün yine tarihler 19 Mayıs'ı gösterirken mutlu sona ulaştı. Bu arada 19 Mayıs (19.05), Galatasaray'ın kuruluş yılı olan 1905'i hatırlattığı için de önem taşıyor.

Başkan Mustafa Cengiz 1.5 yıllık görev süresinde 2. kez mutlu sona ulaştı. Cengiz lig şampiyonluğu sayısında eski başkanlar Özhan Canaydın ve Ünal Aysal'ı yakalamayı başardı.

ALİ KOÇ DA LİSTEYE GİRDİ!

Serdar Bilgili, Fikret Orman ve Aziz Yıldırım başkan seçildikleri ilk sezonlarında Galatasaray şampiyonluğu görmüştü. Ali Koç da benzer kaderi yaşadı. Koç'u başkan seçen Fenerbahçe, Avrupa bileti bile alamadığı sezonda şampiyonluk sayısında ezeli rakibi Galatasaray'ın 3 kupa (22-19) gerisine düştü. (Sabah)

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 06:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER