Galatasaray'la iş birliği yapacak Nice'e sürpriz talip!

Galatasaray ile iş birliği yapacak olan Nice Kulübü'ne sürpriz bir talip çıktı. İngiliz iş adamı Jim Ratcliffe, Fransız kulübünü satın almak istiyor.

Galatasaray'la iş birliği yapacak Nice'e sürpriz talip!

Galatasaray'ın geçtiğimiz günlerde Fransa Ligi takımlarından Nice ile iş birliği yapacağı açıklanmıştı. Galatasaray'ın MLS takımlarından Phoenix Rising ile iş birliği anlaşması yapacağını açıklamasının ardından sürpriz bir gelişme daha yaşandı. Sarı kırmızılıların, bugün yapacağı görüşmede Nice Kulübü'nün Çinli Başkanı ile de bir araya geleceği ve Fransız kulübüyle de iş birliği anlaşması yapmak istediği belirtildi. Bu gelişmelerin ardından Fransız kulübüyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. 
 
İngiliz basınında yer alan haberlere göre İngiltere'nin en zengin iş adamlarından biri olan Jim Ratcliffe, Nice Kulübü'nü satın almak istiyor. Geçtiğimiz aylarda Chelsea'yi satın almak için 2 milyon poundluk teklif yaptığı iddia edilen Jim Ratcliffe'ın hedefinde bu kez Nice'in olduğu belirtildi. Jim Ratcliffe'ın Fransız kulübünü satın almak için 100 milyon dolar teklif ettiği iddia edildi. 

66 yaşındaki Kimya Mühendisi olan Jim Ratcliffe, geçtiğimiz yıl İsviçre Ligi takımlarından Lausanne'yi satın alarak futbol düynasına girmişti. Jim Ratcliffe'ın kişisel servetinin 21 milyar pound olduğu iddia ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 00:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER