Galatasaraylı futbolcuya eleştiri! "Terim artık ona katlanmamalı"

Galatasaraylı futbolcuya eleştiri! "Terim artık ona katlanmamalı"

Fatih Terim maçtan sonra 'Mesele sakatlıklar, mevkilerdeki eksiklikler değil. Asıl mesele, beraber oynama kültürüne sahip bir 11'i bulamamak..." dedi. Galatasaray'ın sakatlar kadrosuna bakarsak Terim haklı. Ancak Galatasaray'da forma giyen oyuncuların böylesine teslimiyetçi bir ruhla mağlup olmaları asla kabul edilemez. Eğer Galatasaraylı oyuncular, golden sonra Malatya'ya uyguladıkları baskıyı ve sergiledikleri mücadeleyi oyunun başında yapsalardı ciddi pozisyonlar bulurlar, rakibe de ciddi panik yaşatırlardı. Ne yazık ki Malatya'nın rölanti oyununa ayak uydurdular. Golü yedikten sonra gösterdikleri coşkuyu saman alevi gibi sergilediler.

Terim'in kadrosu kağıt üzerinde doğruydu. Donk'u savunmada oynatması akıllıcaydı. Ancak Belhanda'nın çıkmasından sonra Terim'in Ahmet Çalık'ı savunmaya alıp Donk'u orta alana çekmesi, önce savunmanın sonra tüm takımın dengesini bozdu. Kulübede kombine almış gibi oturan Ahmet, yaptığı büyük pas hatasıyla Malatya'nın golüne katkı sağladı.

Galatasaray'da kime el atsan dökülüyor. Belhanda'nın yerine Sinan forvet arkası oynayabilir, Muğdat da golcü olarak görev yapabilirdi. Schalke maçında Muğdat oyuna girdikten sonra önde yaptığı baskıyla taraftardan büyük alkış almıştı.

Ayrıca Sinan, Rodrigues ile birlikte kötü oynama konusunda yarışıyor. İkisi de kaptırdıkları toplardan sonra adam bile kovalamadılar. Bu kadar ruhsuz oynayan Sinan'a, Terim artık katlanmamalı. İlk 11'de başlamak Sinan'da şımarıklık yaratıyor. Sonradan oyuna girdiğinde daha verimli oluyor.

Ozan Kabak, Galatasaray'ın geleceği bir oyuncu. 3. penaltısını yaptı. Terim vazgeçmeyecektir. Ama Ozan'ın süratini dengelemesi, rakibe nasıl gireceği konusunda daha fazla ders çalışması gerekir.

Levent Tüzemen / Sabah

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 21:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER