Galatasaraylı futbolcuya övgü! "Tek başına defansta mücadele etti, çok olgun oynadı"

Takvim Gazetesi Spor Yazarı Evren Turhan, Galatasaray - Schalke 04 karşılaşmasını değerlendirdi.

Galatasaraylı futbolcuya övgü! "Tek başına defansta mücadele etti, çok olgun oynadı"

Şampiyonlar Ligi kurası çekildiğinde Galatasaray'ın sahasındaki maçları kazanarak deplasmanda alacağı bir puanla gruptan çıkacağını düşünmüştüm. Schalke maçı Galatasaray için mutlaka galip gelmesi gereken bir maçtı. Maçın ilk 10 dakikalık bölümünde Galatasaray seyircinin de desteğiyle etkili başladı ama istediği posizyonları bulamadı.

Schalke defansının arkasına attığı toplarla pozisyonlar bulmaya çalıştı. Belhanda diğer maçlara göre ilk yarıda iyiydi ama Ndiaye ona hiç yardımcı olmadı. Linnes ve Nagatomo ofansif anlamda kenarları ilk yarıda iyi kullanamadılar.

MAICON ÇOK KÖTÜYDÜ

Sadece Rodrigues'in getireceği toplarla pozisyon arayan bir Galatasaray vardı. Nitekim 45'te sıfırdan çıkardığı topta Eren Derdiyok vurdu ama gol gelmedi. İkinci yarıya kötü başlayan Galatasaray'ın verdiği pozisyonlarda Muslera başarılıydı.

Ozan Kabak tek başına defansta mücadele etti. Maicon hiç yardımcı olmadı.

Galatasaray bir türlü oyunu ön tarafa yıkamadı. Kontrataklarla pozisyon bulmaya çalıştı. Sinan Gümüş hiç etkili olamadı, yerini Selçuk İnan'a bıraktı. Fizik olarak son bölümde iyice yorulan Galatasaray beraberliğe razı oldu.

MAÇIN EN İYİSİ: OZAN KABAK
Genç yaşına rağmen çok olgun oynadı.

MAÇIN EN KÖTÜSÜ: SİNAN GÜMÜŞ
Çok top ezdi. Hiçbir varlık gösteremedi.

Evren Turhan / Takvim 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER