Galatasaraylı yıldız için çarpıcı sözler "1 milyon Euro'nun üstünde etmez!"

Sarı kırmızılı takımdan 2 milyon 950 bin Euro garanti para ve maç başına 25 bin Euro kazanan Selçuk İnan ile yönetim arasında görüşmeler başladı.

Galatasaraylı yıldız için çarpıcı sözler "1 milyon Euro'nun üstünde etmez!"

Galatasaray'da sözleşmesi sezon sonunda bitecek Martin Linnes'le yola devam etme kararı alınırken, Selçuk İnan ile olan görüşmelere ise başlandı. 33 yaşındaki oyuncu, yeni sözleşmesinde ücretinde yüzde 50'ye yakın fedakârlık yapacak.

Ücretini Türk Lirası olarak alacak Selçuk İnan'ın maç başı parası da puan-başarı bonusu olarak değiştirilecek.

1+1 yıllık sözleşme imzalaması beklenen Selçuk İnan'ın 2021'e kadar sarı-kırmızılı formayı giymeye devam edecek.

Selçuk İnan hakkında konuşan Fanatik Gazetesi yazarı Emre Tilev, "Bence Galatasaray yüzde 50'den de daha fazla indirim yapmalı. Selçuk 1 milyon euro'nun üzerinde bir oyuncu değil" dedi!

İşte o sözler:

"BENCE YÜZDE 50'LİK İNDİRİM BİLE AZ"

"Selçuk İnan, Galatasaray'dan maç başına 25 bin Euro ve yıllık 2.9 milyon Euro gibi bir para kazanıyordu. Galatasaray sözleşmesi bittikten sonra ona bu paraları vermeyecektir. Selçuk İnan'ın en az yüzde 50 indirim yapması gerekecektir. Bence yüzde 50'lik indirim bile az. Galatasaray'ın şu anda Selçuk İnan'a 1 milyon Euro'dan fazla vermemesi gerekiyor. Türkiye'de artık 1 milyon Euro'dan fazla ücrete oynayacak oyuncu sayısının bir elin parmaklarını geçmemesi gerekiyor. Türkiye'de bu ücretleri hak eden futbolcu var mı? Bunu sorgulamak lazım. Selçuk İnan, 1 milyon Euro'nun üstünde bir oyuncu değil." 

Emre Tilev / Fanatik

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 20:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER