Galatasaraylı yıldız için dikkat çeken yorum! "Burada olduğunu gösterdi"

beIN SPORTS yorumcularından Önder Özen, Galatasaray-Ankaragücü maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Galatasaraylı yıldız için dikkat çeken yorum! "Burada olduğunu gösterdi"

Özen'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Sinan 6 gol atsaydı da Galatasaray'ın santrafor ihtiyacı değişmeyecekti"

"Ankaragücü'nün gücü yetmedi. Ortaya bir enerji koyamadı. Galatasaray da kendi alanını boşaltırken seri paslar yaptı. Seri çıktı Galatasaray takımı. Yerleştiğinde de iyi pozisyon aldılar. Sinan Gümüş de burada olduğunu gösterdi. Ama ihtiyacın olduğunu göz ardı edemeyiz. Sinan 6 gol atsaydı da Galatasaray'ın santrafor ihtiyacı değişmeyecekti. Ankaragücü baskı yapmadı ve kendi alanında bekledi. Rakip direnç göstermedi ama Galatasaray topu çok ritimli çevirdi."

"Onyekuru'nun da sol kanada geldiğinde gol yapabilme olasılığı yüksekti"

"Rodrigues sağ tarafta oynadığında verimi daha düşüktü. Fatih Terim sola çekince oyuna katkısı arttı. Kanat oyuncuları artık 20 yıl önceki gibi oynamıyor. Eskiden daha farklıydı. Sonradan santrfor oynayan oyuncular da hatırlarız. Ters ayaklı oyuncuların verimi yüksek olabiliyor. Onyekuru'nun da sol kanada geldiğinde gol yapabilme olasılığı yüksekti. Bugün de istediklerini yaptı."

"Onyekuru, oynayabileceği bir santrafor olursa daha çok gol yaptırabilir"

"Galatasaray iç saha maçlarında yüksek tempoyla oynayan ve rakibin üzerine çullananan bir ekip. Şampiyon olduğu yıl da böyleydi. Bazı maçlarda sallanmış olabilir. Cezalı ve eksiklerin olduğu dönemde böyle yaşanmışlıklar var. Gelecek santrafor önemli. Onyekuru, oynayabileceği bir santrafor olursa daha çok gol yaptırabilir. Mesela; Gomis ile yüz yüze oynayabilmek çok kolay değildi. Gomis, omzunun üzerinden bakan bir oyuncuydu. Yüz yüze bakabilen bir santrforla oynanırsa ofansif etkinlik artabilir. Galatasaray'ın santrfordaki çıtası Gomis'tir. Gomis seviyesinde, özelliklerinde bir oyuncuyu tercih etmeleri 'tamamdır' dedirtir."

"Net bir santrafor lazım"

"Galatasaray'a net bir santrafor lazım. Santrafor ön direğe gider. Maç içinde Galatasaray'a bir santrfor lazım dedirten pozisyonlar oldu."

"Belhanda gereksiz bir kart gördü"

"Belhanda çok gereksiz bir kart gördü. Fiziksel olarak iyi durumda. Ama cezalı duruma düştü. Daha dikkatli olması gerekiyor. Kulübün disiplin talimatlarında mutlaka vardır. Ceza gelebilir."
 
Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI
 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 02:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER