Galatasaraylı yıldız için dikkat çeken yorum! "Ocak ayından sonra yeni transfer olarak etkili işler yapacaktır"

Süper Lig'de Trabzonspor ile Galatasaray'ın 1-1 berabere kaldığı maçı futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen NTV'de yayınlanan "Yüzde Yüz Futbol" programında değerlendirdi.

Galatasaraylı yıldız için dikkat çeken yorum! "Ocak ayından sonra yeni transfer olarak etkili işler yapacaktır"

İşte Rıdvan Dilmen'in yorumları...

"İLK YARI AMATÖR KÜME MAÇI GİBİYDİ"

İlk yarıda oyunun son 7-8 dakikasında pozisyonlar gelmeye başladı ama ilk yarının özeti, top kayıpları çok fazla. İki takım da 7-8 pas yapamadı. Pres yoktu ama saçma sapan kayıplar vardı. Amatör küme maçı gibi kayıplardı. Böyle önemli maçta böyle top kaybı nadir olur.

"ELİNDEKİ PUANI VERDİ"

Galatasaray sezon başından beri belki de ilk kez gücünü yarın sabaha bırakmayacak şekilde mücadele etti. Ya 3-0 yenileyim ya da 2-1 yeneyim diye oynadı. Trabzonspor elindeki puanı verdi, Nagatomo'nun sürpriz golü Galatasaray'a puan getirdi.

"TERİM 1-1'İ KABUL ETMEDİ"

Trabzonspor galibiyeti kaçırdı ama Fatih Terim, '3 yerim, ne olacak!' diyerek ve 1-1'i de kabul etmedi. Mücadeleye rağmen Trabzonspor 3 puan cebindeyken, 3 puanı düşürdü.

"BELHANDA'YA NASIL SABRETTİ?"

Ben burada bir oyuncuya asla saygısızlık yapmam ama Galatasaray, maça bir eksikle başladı. Sürekli top kaybeden Belhanda… Fatih Terim nasıl sabretti anlayamadım. Tam geliyorsunuz top kaybediyor. Bu kadar top kaybı olmaz.

"NEDEN R.MADRİD'E GİDEMEDİ..."

Fernando Muslera, benim için çok değerli bir kaleci, tarihe geçti. Muslera'yı neden Real Madrid, PSG'ye Real Madrid'e gitmiyor sorusunun cevabını yediği gol veriyor. Alexander Sörloth'un golü %100 kaleci hatası. Bir kaleci yanda topta da bu kadar hata yapmayacak. Her duran topta Galatasaray seyircisi panik yaşıyor. O top kalecinin topu, çıkacak ve yumruğu vuracak.

"BİR F.BAHÇELİ OLARAK..."

Bir Fenerbahçeli olarak Muslera'ya bakınca 'Keşke Fenerbahçe'nin de böyle kalecisi olsun' diyorsun. Ancak bu kadar konuştuğumuz bir kaleci, Real Madrid'e PSG'ye gidemiyorsa, demek ki bizim gördüklerimizi onlar da görüyorlar. Muslera, ülkemizi iyi temsil eden değerli bir isim orası ayrı ama bunlar da gerçekler.

RIDVAN DİLMEN'İN PUANLARI

Maçta oyun olarak Trabzonspor'a puanım 6, Galatasaray'a 5. Mücadele olarak puanım Trabzonspor'a 8, Galatasaray'a 7. Galatasaray'ın bu maça kadar mücadelesi bana göre 4'lüktü ama bu kez iyi mücadele ettiler.

"LEMINA'NIN ADALESİ ÇEKTİ"

Mario Lemina'nın sakatlığı sanırım adale çekmesi. İlk maçta adelesini zorlamıştı, sanırım yine aynı. Çok ciddi bir şey olduğunu düşünmüyorum.

"EMRE MOR'UN POZİSYONUNU..."

Emre Mor'un pozisyonunu bir daha izleyeceğim. Emre Mor üstten bir şey olmadığını ayağına dokunduğunu söylüyor. Emre Mor pozisyonu izlediğini söylüyor. Oyuncu gidip pozisyona bakıyor, oyuncunun daha hakemin de kafası karışık. Ancak VAR'ın pozisyonu iyi görmesi gerekiyor. Emre Mor pozisyonda eminse neden izlemiş? Ben eminsem, bir daha izlemem. Emre Mor'un pozisyonunda başka bir oyuncu olsa belki hakem düşünürdü ama Emre çabuk düşen oyuncu. Dokunmadan düşüyor.

"ARTIK FORVET DE ŞART"

Daha evvel Galatasaray'da olmazsa olmaz dediğim oyuncular Muslera, Babel, Luyindama idi. Ancak artık forvet oyuncu diyorum. Ek olarak da Sofiane Feghouli'nin dinlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Ocak ayından sonra Feghouli'de yeni transfer olarak Galatasaray'da etkili işler yapacaktır.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER