Galatasaraylı yıldız için flaş yorum! "Brugge en çok ondan çekindi"

FIFA Menajeri Saffet Balkan, Galatasaray’ın deplasmanda Club Brugge ile oynadığı maçı Radyospor'a değerlendirdi.

Galatasaraylı yıldız için flaş yorum! "Brugge en çok ondan çekindi"

Yılın büyük bir bölümünü Belçika’da geçiren Balkan, “Belçikalılar en çok Ryan Babel’den çekiniyordu” ifadelerini kullandı. Ayrıca Balkan, Fernando Muslera’nın başarılı performansına dikkati çekti.

Saffet Balkan’ın açıklamaları şu şekilde:

"Muslera gibi bir kaleciniz varsa her zaman bir adım öndesiniz"

Bence 0-0 adil bir sonuç oldu. İki takım da kaybetmemek istiyordu. Ortada bir maçtı. Tabi ki Fernando Muslera gibi kaleciniz varsa her zaman bir adım öndesiniz. Mignolet de güzel bir maç çıkardı. Galatasaray, İstanbul’da galibiyet için oynayacak. O maçı alırsa da bir adım öne geçmiş olacak diye düşünüyorum.

"Brugge, İstanbul'a beraberlik için gelecektir"

Bazı gazeteciler, penaltı pozisyonu üzerinde durdu. Hakem olayı anında gördü ve penaltıyı vermedi. Belçika’daki gazeteciler tarafgir yorumlar yapıyor. VAR’ın çok kısa sürede penaltı değil kararı vermesi çok güzeldi. Brugge, İstanbul’a beraberlik için gelecektir. Tüm kozlar Galatasaray’ın elinde.

"Brugge, Galatasaray'ın en önemli rakibiydi"

Real Madrid eski Real Madrid değil. Galatasaray iç sahada puan ya da puanlar alabilir. Önemli olan ilk deplasman maçında yenilmemekti. Brugge, Galatasaray’ın en büyük rakiplerinden biriydi. Muslera ve Nzonzi’yi kutlamak gerekiyor. Muslera varsa bir adım öndesin.

"En çok Ryan Babel'den çekiniyorlardı"

Belçika’da Lemina’yı beğendiler. Brugge ekibi en çok Babel’den çekiniyordu. Falcao’ya çok top gelmeyeceği belliydi. Kornerde güzel bir kafa vuruşu yaptı. Brugge, Babel’in nereden geleceğini bilemediği için en çok ondan çekindiler.

Diagne ilk 11'de düzenli oynayabilecek mi?

Brugge ekibinin oyun sisteminde hızlı forvetler önemli. Diagne’nin yedek başlayacağını düşünüyordum. Öyle de oldu. Takıma girip giremeyeceğini göreceğiz. Diagne’nin diğer oyunculardan daha iyi olması gerekiyor. Brugge’de forvette oynayanlar kısa boylu. En uzunu Diagne. Bazı maçlarda Diagne’yi kullanabilir. Ya da çok iyi performans sergileyip takım arkadaşlarının önüne geçebilir. Bence belli bir süre daha yedek oturacaktır.

"Muslera, Mignolet'ten çok daha önde"

Brugge’de Mignolet iyi bir kaleci. Liverpool kariyeri var. Muslera ile karşılaştırdığınızda çok farklar var. Muslera iyi bir kaleci değil, müthiş bir kaleci. Lemina ve Seri takıma uyum sağlayacaktır. Nzonzi’nin hemen uyum sağlayacağı belliydi. Galatasaray’a katkı veriyor. (Ajansspor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER