Galatasaraylı yöneticiden Abdullah Avcı’nın sözlerine yanıt!

Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, 22.şampiyonluk sonrasında değerlendirmelerde bulundu. 

Galatasaraylı yöneticiden Abdullah Avcı’nın sözlerine yanıt!

Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Yusuf Günay’ın açıklamaları şu şekilde:

19 Mayıs sözleri: “Çok duygulandık”

Çok güzel bir akşam yaşadık. Gurur verici bir tablo vardı. Taraftarımız her şeyin en iyisine layık. 19 Mayıs sebebiyle 50 bin bayrak dağıttık. Çok duygulandık ve gerçekten çok mutlu olduk. Aslında bir takımın şampiyon olabilmesi için pek çok faktörün bir arada olması gerekiyor. Onlardan biri de seyirci faktörü. En büyük taraftar grubuna sahibiz. Şampiyonluk için taraftarınız da lider olacak. Futbolcunuz saha içinde savaşacak. Yönetiminiz de lider olacak. Sportif A.Ş’yi kâra geçirmek o kadar zor ki. Biz bunu başardık. Teknik ekibimiz de başarılı. Demek ki birçok faktör bir araya gelince şampiyonluk geliyor.

“Şampiyonluk için her şey hazırdı”

Camia olarak kenetlendik. Taraftar, yönetim, teknik heyet… Zaman zaman zor anlar yaşadık ama ümidimizi kaybetmedik. İnanmıştık. Şampiyonluk için her şey hazırdı. Başakşehir için hiçbir şey söylemek istemiyorum. Onlara teşekkür ediyorum. Türkiye’de önemli bir rekabet oluşturdular. Başarılar diliyorum.

Abdullah Avcı’nın sözlerine yanıt

Maç anında olan şeyler. Orada taraftarımızı provoke edici 1-2 olay oldu. Sonra taraftarlarımız sakin karşıladı bunu. O ortamın gerginliğiyle Abdullah Avcı öyle şeyler söylemiş olabilir. Nezih bir ortam vardı. Buna kimse bir şey söyleyemez. Kazananı tebrik etmek gerekiyor. Galatasaray bileğinin hakkıyla, hak ederek şampiyon olmuştur. Şimdiki hedefimizi açıklıyorum; hedef 23!

Sezona damga vuran isimler Yusuf Günay’a göre kimlerdi?

Açıkçası tüm oyuncularımız elinden geleni yaptı. İkinci yarı Feghouli ve Onyekuru öne çıktı. Muslera da öyle. Tüm oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Şu anda kadrodan ayrılabilecek oyuncularla ilgili cevap verebilecek durumda değilim. (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 04:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER