Galatasaraylı yöneticiden önemli açıklamalar! Falcao, Real Madrid, transfer...

Ziraat Türkiye Kupası 5. Eleme Turu kura çekimine katılan Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Galatasaraylı yöneticiden önemli açıklamalar! Falcao, Real Madrid, transfer...

Sarı Kırmızılıların Tuzlaspor ile eşleştiği kurayı değerlendiren Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, “Türkiye Kupası Galatasaray için çok önemli bir organizasyon. En fazla kupaya sahip olan takımız. 1962-1963 yılında ilk oynandığı sezon kupayı almışız. Son 2018-2019 sezonunda da kupayı aldık. 18 kupa almışız şu zamana kadar. En yakın rakibinin iki misli bu rakam. Galatasaray zaten kupaların takımı. Bu sene de aynı hedef doğrultusunda hazırlandık. Aynı hedefe ulaşacağımızdan eminiz. Türkiye Kupası maçları da çok heyecanlı ve sürprizlere de açık oluyor. Güzel bir ambiyansı oluyor. Tuzlaspor ile eşleştik, ilk maç bizim evimizde olacak. İkinci maç Tuzlaspor’a misafir olacağız. Güzel bir maç ve kaliteli bir maç olsun, hak eden kazansın. Galatasaray bu sene de tabii ki kupanın favorisi. 19. Türkiye kupamızı müzemize getirmeyi amaçlıyoruz. Bütün takımlara başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, Real Madrid maçıyla ilgili soruya ise şöyle cevap verdi:

“Galatasaray için Avrupa maçlarının ayrı bir yeri, ayrı bir önemi var. Real Madrid maçı önemli bir maç. Kalbimiz Madrid’te. Bizim için dönüm noktası. Galatasaray, Türkiye’ye ve Türk vatandaşlarına pek çok zafer yaşattı. Ümit ediyoruz Galatasaray bu akşam iyi bir oyunla, iyi bir neticeyle dönecek. Takımda bu hava var. Geçmişte olduğu gibi bugün de başaracağımıza inanıyorum. Son dönemlerde Türkiye’deki bütün takımlarda arzu ettiğimiz seviyenin biraz gerisinde görünüyoruz. Bu da düzelecektir zamanla. Daha kaliteli, daha ivme yaratan bir noktaya geleceğimizi ümit ediyorum. Bu sene ilk deplasmanda iyi bir başlangıç yaptık aslında ama arzu ettiğimiz sonuçları alamadık. Bu akşam iyi bir maçla, iyi bir netice almayı ümit ediyoruz. Takımımız buna göre hazırlandı. İnşallah her şey arzu ettiğimiz şekilde devam eder.”

Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, Falcao’nun sağlık problemi ve basında çıkan haberleriyle ilgili soruyu da şu şekilde yanıtladı:

“Falcao bize bonservis bedeli ödemeden geldi. Herhangi bedel ödemeden Galatasaray Spor Kulübü’nün futbolcusu oldu. Galatasaray’a kendisi isteyerek, severek, bir aşkla geldi. Önümüzdeki süreç gösterecek ki herkes iyi ki böyle bir futbolcu Türkiye’ye gelmiş diyecek. Hem yeteneği, hem karakteriyle Galatasaray’da oynamayı hak eden bir futbolcu. Her futbolcunun başına gelebileceği gibi talihsiz bir sakatlık geçirdi. Bunun da çok uzamadan kısa sürece sonuçlanacağını ümit ediyoruz. Türk futboluna önemli katkıları olacağına yürekten inanıyorum şahsen.”

Günay, Ocak ayında yapılması planlanan transferlerle ilgili soruya da “Bunlar tabii gelişmelere göre belirlenecek hususlar. Biz yönetim olarak her zaman, her türlü gelişmeye göre hazırlıklıyız, hazırlıklarımızı yapıyoruz. Takımın performansına göre gerekli olan ne varsa yaparız.” cevabını verdi.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER