"Galatasaraylılara verdiğim söz için yutkunuyorum"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Göztepe'yi maçının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Galatasaraylılara verdiğim söz için yutkunuyorum"

Fatih Terim'in açıklamaları şu şekilde...

"OYNADIĞIMIZ SİSTEM HALİL VE KEREM'E UYGUN OLDU"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih terim Göztepe maçını değerlendirirken, "Oyuna iyi başladık. Muslera'ya top değmeden gol yedik. Tek tesellim var. Güzel bir gol yedik. İnkar etmemek lazım. İlk yarı bir kez 18 içinde buluşmaları var, onu da gol yedik. Topla oyunu iyi oynadık. Gedson, Feghouli yerleşimleri, saha rotasyonları, arkasını manipüle etme imkanı verdi. Kerem solda oynamasına rağmen 2 golünü sağda attı. Onu biraz gezdirdik. Oynadığımız sistem Halil ve Kerem'e uygun oldu. Oyunun kontrolünü maç boyunca kaybetmedik. Zaman zaman baskıyı denedik, onda da muvaffak olduk. Özlediğiğm bir şeydi. Onun dakikasını artırırsak memnun olacağım" dedi. 

"OYUNCULARIMI TEBRİK EDİYORUM"

"Taylan orta sahada 2.5'luk oynadı" diyen Terim, "Golde markaj yapmamız büyük hata. Sayısız gol fırsatları bulduk. Bu da demek ki oyun içinde rakibe zor sorular sorduk. Göztepe her an her şeyi yapabilecek bir oyun oynuyor. Kolay olmayacaktı; ama 2 farkı bulsak maçı daha önce koparabilirdik. 3 puan doğru yerde doğru zamanda geldi. Ben de Galatasaray da 5-6 maçta galip gelmemesi alışkın değiliz. Umarım bundan sonra sezon sonuna kadar daha iyi gideriz. Hem soyunma odası, saha için, daha istekli bir Galatasaray vardı. O da sahaya yansıyor. Memnunum. Oyuncularımı tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Maç öncesi yayıncı kuruluşa yaptığı  yaptığı "Galatasaray'a da Galatasaray'ın değerlerine de ve sahada formasını ıslatan futbolculara kimse dokunamaz. Kolay kolay da dokunamaz. İnanıyorum ki, aynı zamanda Galatasaraylılar da buna müsade etmez" ifadelerine eklemek istediği bir şey olup olmadığı sorusunu ise Terim şöyle yanıtladı: 

Eklemek istediğim ne olabilir? Şöyle bakıyorum. Yarım asra yakın kulübüme hizmet etmişim. Ve de bazen oyunculara bay geçtiğimizde üç gün izin verdiğimizde hiçbir yere gitmeyerek ilk cezayı kendime veriyorum. 

"AÇIKÇASI KENDİMİ ÜZÜYORUM"

Geçen hafta 6 aydır görmediğim kızım Amerika'dan geldi. Baba kız çok özleşmiştik. O arada bir iki gün onu bırakmadık. 50 senedir Galatasaray, ailem ve sevdiklerim üçgeni içerisindeyim. Ailesi gibi saydığı dostlarıyla biraber olan bir üçgen içerisindeyim. Bazen ben de yumruklarımı sıkıyorum, yutkunuyorum. Ama o arada Galatasaraylılara verdiğim söz aklıma geliyor. Onlara söz verdim. Açıkçası kendimi üzüyorum.

"GALATASARAYLILARA SÖZ VERDİĞİM İÇİN YUTKUNUYORUM"

Ben de insanım. Üzülebilirim, kırılabilirim. Galatasaraylılara söz verdiğim için bir daha yutkunuyorum. Ailem, ailem gibi dostlarım ve Galatasaraylılar ile yaşıyorum. Maçlar bazen kazanılır, kaybedilir ama esas kaybedilmemesi gerekenleri daha önce söyledim.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER