Gedson Fernandes transferinde flaş detay! Gizli madde ortaya çıktı...

Orta sahanın ortasına transferin son gününde Gedson Fernandes'i kiralayarak büyük sükse yapan Aslan, bu transferle her ne kadar taraftarını mutlu etse de kiralık sözleşmesinin yarım sezonluk olmasından ötürü taraftarını bir parça üzmüştü. Transferin yankıları Avrupa'da sürerken , Portekizli gazeteci, genç yıldız adayının sözleşmesindeki gizli maddeyi açıkladı.

Gedson Fernandes transferinde flaş detay! Gizli madde ortaya çıktı...

Galatasaray'ın transferin son günü kadrosuna kattığı Gedson Fernandes transferinin yankıları yurt dışında halen sürüyor.

Portekiz'in en çok satan spor gazetelerinden Recod'un haber direktörü Sergio Krithinas, Galatasaray'ın sezon sonuna kadar kadrosuna kattığı Benficalı Gedson Fernandes için, kiralık anlaşmayı bir sezon daha uzatma hakkına sahip olduğunu söyledi.

"ÖĞRENDİĞİME GÖRE..."

Radyospor'a konuk olan Krithinas, "Galatasaray potansiyeli büyük bir futbolcu aldı. Bence son derece başarılı bir transfer operasyonuna imza attıllar. Benfica'nın da tercihi Galatasaray'dı çünkü büyük bir kulüpte, oynamasını istediler. Şu anda Benfica'da halihazırda onun mevkiinde oynayan ve başarılı olan futbolcular olduğu için fazla forma şansı bulamayabilirdi. Ayrıca Jose Mourinho yönetimindeki Totthenam'da yedek bekletilmesi Benfica'nın hiç hoşuna gitmedi. Öğrendiğime göre Galatasaray sezon sonundaki şartlara göre kiralık sözleşmeyi 1 sezon daha uzatma hakkına sahip." dedi.

"FATİH TERİM ÇOK SEVECEK"

Gedson'un potansiyeli büyük bir oyuncu olduğuna işaret eden Sergio Krithinas, "Topla oyunda mükemmel. Durdurulması gerçekten zor. Tam da Türk taraftarların seveceği nitelikte bir oyuncu... Bence Galatasaray taraftarı onu çok sevecek; çünkü oyunu yoğun biçimde oynar. Sürekli hücumu düşünen, direkt kaleyi gitmeyi tercih eden bir futbolcu. Top kazanmak konusunda başarılı, ama pas oyununda sorunları var. Gole yakın bir futbolcu; bence Fatih Terim yönetiminde potansiyelini saha başarısına dönüştürecek. Fatih Terim, Rui Costa ile iyi ilişkileri var. Costa İtalya'da oynarken, Terim onun teknik direktörüydü. Bu iyi ilişkiler de Gedson'un transferini kolaylaştırdı." şeklinde konuştu.(Akşam)
 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2021, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER