"Gomis’i kim zorla gönderdi ise, Galatasaray’a..."

Hürriyet Gazetesi Spor Yazarı Uğur Meleke, Hürriyet Gazetesi'nin Futbol Konseyi'nde futbolun gündemini değerlendirdi.

"Gomis’i kim zorla gönderdi ise, Galatasaray’a..."

İşte Meleke'nin Galatasaray ile ilgili değerlendirmesi...

GOMIS GİTTİ, LiG HİZAYA GELDİ

Galatasaray, 10 hafta sonunda 3 yenilgi aldı ama Terim pek eleştirilmiyor. Fatura tamamen yönetime mi çıkartılmalı?

Hem geçen sezon boyunca hem de bu ağustosta defalarca Gomis’in Galatasaray’ın yarısı olduğunu, Fransız santraforun sadece bitirici değil oyun kurucu rolü de bulunduğunu dilim döndüğünce ifade etmeye çalıştım. Gomis kalsaydı, şampiyonluğun açık ara favorisi Galatasaray’dı. Gomis gitti ve lig adeta hizaya geldi. Gomis sadece Galatasaray’ın değil, ligin de ayar belirleyeniydi. Gomis’i kim zorla gönderdi ise, Galatasaray’a ihanet etmiştir, benim görüşüm bu.

ÜZERİNDE BASKI OLMAMASI F.BAHÇE İÇİN AVANTAJ

F.Bahçe’nin kaybedecek hiçbir şeyi yok. Galatasaray’ınsa çok. En kötü F.Bahçe bile Galatasaray’ı defalarca yenmiş. Bu derbi ne olur?

Galatasaray’ın geçen yıl en iyi ikinci oyuncusu Ali Sami Yen Stadı idi (Birincisi Gomis’ti)... Bu sezonsa en iyi oyuncusu stat... O stada bu sene misafir olacak her takım maçlara sıkıntılı başlayabilir; F.Bahçe de dahil. Ancak F.Bahçe’nin derbiye çıkarken üstünde neredeyse hiç baskı olmaması bir avantaja dönüşebilir. Ayrıca F.Bahçe’nin Slimani’nin yokluğunda tek şansının Frey’e şişirmek gibi gözükmesi de enteresan bir detay. Çünkü Galatasaray duran toplarda alanı savunayım derken havayı savunuyor! Her kornere bir rakip oyuncu vuruyor, 3-4 kişi de bomboş oluyor aynı anda.

Uğur Meleke / Hürriyet
 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 23:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER