Gomis’in belalısı Mitroglou!

Hürriyet Gazetesi Spor Yazarı Uğur Meleke, sporun gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Gomis’in belalısı Mitroglou!

Ağuztos 2017’de Marsilya, önceki sezon 20 gol atmış santrforu Bafetimbi Gomis’in bonservisini Swansea’den almayı tercih etmeyip, onun yerini 15 milyon Euro’ya Mitroglou ile doldurmayı deniyordu. O yaz Galatasaray, Gomis’i Swansea’den 2,5 milyon Euro gibi çok ekonomik bir bonservisle alıyor, Fransız santrafor da attığı 29 golle Süper Lig rekoru kırıyordu.

Gomis, 2017 yazında aslında Marsilya’da kalmak istiyordu. Kendisini gönderip Mitroglou’nu alan Marsilya Başkanı’nı futbolu bilmemekle suçladı hatta. Aradan bir buçuk yıl geçti. Marsilya gerçekten de yaptığı Gomis-Mitroglou operasyonundan pişman oldu. 2017-18’de Mitroglou Marsilya formasıyla ligde 9 gol atabildi. Bu sezonun ilk yarısını da 3 golle tamamladı. Ve formasını Balotelli’ye teslim etti.

Enteresandır, Gomis’in kariyerinde ikinci kez, ayrıldığı bir kulüp onun peşinden Mitroglou’nu kadrosuna kattı. Mitroglou bu kez as santrafor değil, bir buçuk yıllığına kiralandı, önünde de Diagne gibi bir dev var. Acaba Yunan santrafor bu kez Gomis’i şaşırtabilecek mi? Yoksa Gomis bir kez daha haklı mı çıkacak? Bekleyip göreceğiz.

Uğur Meleke / Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 02:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER