Güntekin Onay'dan transfer yorumları! "Galatasaray bir şey kaybetmez"

beIN Sports yorumcusu Güntekin Onay, Galatasaray'ın transferlerini ve yeni sezon çalışmalarını değerlendirdi.

Güntekin Onay'dan transfer yorumları! "Galatasaray bir şey kaybetmez"

Güntekin Onay'ın Galatasaray ile ilgili değerlendirmeleri şu şekilde...

"SERI, NDIAYE'NİN ÜSTÜNDE"

Favre zamanında Nice'te çok iyi bir dönem geçirdiler. Belhanda'nın Motpeiller döneminden sonra en iyi dönemidir o. Seri, Ndiaye'nin pozisyonunda oynayacak. Ndiaye'den daha kaliterli, pas kalitesi daha yüksek bir oyuncu. Ndiaye daha enerjiktir top rakipteyken, baskı yapar diye düşünebilirsiniz ama yetenek olarak Seri, Ndiaye'nin üstünde bir oyuncudur.

"FERNANDO'NUN YERİ DOLMAK ZORUNDA"

Şimdi Fernando'nun boşluğunu kapatmak zorunda Galatasaray. Seri, Belhanda, Feghouli, Babel, olursa Falcao, bunlar teknik olarak zaten hem deneyimli hem de kaliteli oyuncular. Savunmanın önünde oynayan oyuncunun tabii ki pas kalitesi ve oyun görüşü olmak zorunda.

"DÜNYANIN EN ŞANSLI FUTBOLCUSU"

Emre Mor çok şanslı bir futbolcu, dünyanın en şanslı futbolcusu o. Dortmund, kendisine yatırım yaptı, bir senede vazgeçti, senden adam olmaz dedi. Celta Vigo yatırım yaptı, ben seni adam ederim dedi, ikinci senenin sonunda pes etti. Hala Galatasaray ve Fatih Terim, Emre Mor'a güveniyor.

"GALATASARAY BİR ŞEY KAYBETMEZ"

Geçen seneyi 0 gol, 0 asistle geçmiş, 3 kez kadro dışı kalmış bir oyuncu. Hala Türkiye'de değer görüyor, sevgi görüyor. Galatasaray gibi büyük bir kulüp, Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak bir kulüp kapılarını açmış. Galatasaray bir şey kaybetmez. Emre Mor verimsiz olursa, oynamazsa Galatasaray hiçbir şey kaybetmez. Çünkü Galatasaray yatırım yapmadı Emre Mor'a. Galatasaray, 20 milyon euro vermiyor, yüksek maaş ödemiyor. Emre Mor kaybeder, son şansı olacak bu.

"TERİM KENDİNE GÜVENİYOR"

Fatih Terim kendine güveniyor bu konuda. Sorunlu futbolculardan verim almayı daha önce başardı. Emre Mor onun kanatlarının altına girerse, Fathi Hoca'sını dinlerse, kendisini teslim ederse Galatasaray gibi önemli bir kulüpte son şansını kullanabilir. Sorunlu bir çocukluk geçirdiği söyleniyor, şu anda yaşadığı travmalar bunun da yansıması. Bir türlü futbola odaklanamadı, futbola veremedi kendisini.

"YETENEKLİ DİYORUZ, 2 GOLÜ VAR"

Yetenekli diyoruz, yetenekli dediğimiz Emre Mor'un gollerinden klip yapsak, iki tane golü var kariyerinde. Yetenekli oyuncu Joao Felix'tir mesela veya Nicolas Pepe'dir. Balotelli de mesela sorunlu bir oyuncu ama 18 yaşından beri hep iş yaptı sahada. Tamam dedik, bu adam futbolcu.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER