"Haftalardır kendisinden bahsediyorum, mevcut Galatasaray kadrosunda açık ara en iyisi..."

Fotomaç gazetesi köşe yazarı Serkan Korkmaz, Galatasaray'ın Paris Saint Germain ile oynadığı müsabakayı değerlendirdi.

"Haftalardır kendisinden bahsediyorum, mevcut Galatasaray kadrosunda açık ara en iyisi..."

Fatih hoca üçlü savunmayla değil, bence Feghouli'yi kenara, Donk'u sahaya koyarak şapkadan tavşan çıkardı. Galatasaray'daki bu revizyon, bence taktik dizilişten çok daha önemli bir değişiklikti.

Ryan Donk; haftalardır kendisinden bahsediyorum. Böyle muazzam bir oyuncu olduğunu falan iddia etmiyorum. Ama mevcut Galatasaray kadrosunda açık ara en iyi stoper olduğunu bir kez daha gösterdi. Ryan Donk bunun yanı sıra orta saha rotasyonunda da rahatlıkla görev alabilecek bir oyuncu. Derbide tribüne çıkan Andone yokken, Terim onu yedek forvet bile olarak kullanabilirdi. Dün akşamın bence Galatasaray açısından en önemli kazanımı; bunun iyice idrak edilmiş olmasıdır diye düşünüyorum.

Birkaç pozisyonda doğru pas seçimleri yapılabilseydi Galatasaray belki de Paris Sanit Germain'den daha önce gol bulabilirdi. Ama bu demek değilki maçta üstün olan taraf Galatasaraydı. Elbetteki milyar euroluk Fransa temsilcisi oyunu zaman zaman domine etmeyi başardı. Yine de öyle kötü Galatasaraylar izledik ki bu sezonun ilk 8 resmi maçında, dün akşamkini izlediklerimiz içinde en iyisi ilan ediyorum, skordan bağımsız olarak.

Madrid deplasmanında Brugge'ün, grubun mutlak favorisi olan Real Madrid'le berabere kalması da hesapları ve kafaları hayli bulandırdı. Ama dün akşamki yeniliklerin peşinde giden bir Galatasaray'ın orta vadede eli yüzü düzgün bir takım olacağına dair gerçekten umutlandım.

Fatih Terim acilen Paris Saint Germain önünde gösterdiği forma adaletini, mutlaka Süper Lig'e de yansıtmalı.

Serkan Korkmaz / Fotomaç 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER