"Hain damgası beni yaraladı"

Futbol Federasyonu'nun Galatasaray kökenli başkan vekili Ali Dürüst, TFF'deki tüm görevlerinden istifa ettiğini açıklarken Sabah Gazetesi'nden Levent Tüzemen, "Hain damgası yüreğimi yaraladı" başlıklı yazısında gelişmeleri yorumladı ve Ali Dürüst ile yaptığı telefon görüşmesini paylaştı.

"Hain damgası beni yaraladı"

İşte Levent Tüzemen'in haberi...

Bu hamlenin perde arkasında ise özellikle Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in yaptığı açıklamalar var. Ben Ali Dürüst'ün istifasını doğru ve onurlu bir karar olarak görüyorum. Cengiz'in Konya maçından sonra söylediği 'Camiamız sahte dostlardan korunsun' lafının hedefindeki kişi Ali Dürüst'tü. Dürüst ile telefonda konuştum, içinin çok dolu olduğunu gördüm.

'Bana hain damgası yapıştırmaya çalışanlar yüreğimi yaktı' diye dert yandı. Ama yapacağı basın toplantısıyla bazı gerçekleri açıklayacağını dile getirdi. Galatasaray'da yöneticilik yapmış, 8 şampiyonluk yaşamış, divan üyesi olan ve yıllarca adı başkanlık için geçen Dürüst'e yapıştırılmaya çalışılan hain damgası büyük vefasızlıktır. Galatasaray yönetimi, kriz anlarında doğru kararlar alamadığı gibi, söylemleriyle ve eylemleriyle TFF ile yaşadığı savaşta kaybetmiş görünüyor. Dürüst'ün yöneticilik yaptığı dönemlerde Galatasaray yönetimleri hep güçlü olmuştur. 

Keşke Galatasaray yönetimi, TFF ile kavga yaşamadan önce Dürüst'e gidip tecrübelerinden faydalansaydı. Ama tecrübesiz olan Cengiz ve yöneticileri burnunun dikine gidiyor. Bu arada Cengiz'in dünkü açıklamalarında en doğru olan bölüm, yönetimin FIFA'ya başvurması olacaktır. Pozisyonu FIFA'ya gönderip "Bunlar sizin hakemleriniz. Bu kokartı takmayı hak ediyorlar mı?" diye sormalılar.

DÜRÜST İSTİFA ETTİ

TFF Başkan Vekili Ali Dürüst, dün federasyondaki tüm görevlerinden istifa ettiğini duyurdu. Dürüst, "Galatasaray'dan bir kez beni bir yönetici arayıp derbi ve cezalar için birşey sormadı. 'ne oluyor' demedi. İstifa etsin dediler ben de ediyorum" dedi. (Sabah)

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2018, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER