Hakan Çalhanoğlu'ndan itiraflar! Galatasaray, transfer, Ibrahimovic, Barcelona...

Kariyerini İtalya'nın Milan takımında sürdüren ve Galatasaraylılığını her fırsatta vurgulayan milli yıldızımız Hakan Çalhanoğlu, transfer konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Hakan Çalhanoğlu'ndan itiraflar! Galatasaray, transfer, Ibrahimovic, Barcelona...

Milan'da top koşturan ve performansıyla parmak ısırtan milli yıldız Hakan Çalhanoğlu, Milliyet Gazetesi'nden Bilal Meşe'ye konuştu. 

İşte Hakan Çalhanoğlu'nun açıklamalarından dikkat çekenler:

‘Avrupa’da büyük hedeflerim var’ 

Daha çok gençsin, acaba günün birinde Türkiye’ye gelir misin?

-Tabii ki, ilerde neden olmasın? Galatasaraylı olduğumu herkes biliyor, bunu söylemekten hiç bir sakınca görmüyorum. Ama Avrupa’da büyük hedeflerim var, onları yakalamak istiyorum. Avrupa’da büyük takımlara transfer olmak istiyorum.

-Örneğin Barcelona mı kaptan?

-Kim nasıl anlıyorsa ağabey... Bu büyük hedeflerime Avrupa’da ulaşacağıma inanıyorum. Bunun için durmadan çalışacağım, asla yılmayacağım, başaracağım.

‘Mahcup etmeyeceğim’ 

Üç büyükler ilk kez yarışın dışında kaldı, buna ne dersin?

-“Demek ki sadece artık onlar değil, diğer takımlar da yarışta söz sahibiler. Çok takımlı yarış iyidir, ülke futbolunun kalitesini bir tık yukarı çeker. Fiziği elverdiği sürece futbol oynayacağını da sözlerine ekleyen Çalhanoğlu, “Milli takım oyuncusu olarak beni izleyenleri ve güvenenleri asla mahcup etmeye ceğim. Herkesten Allah razı olsun, onların dua ve sevgileri gücüme güç katıyor, sağ olsunlar” diyerek sözlerini tamamladı.

‘Yazılanlar yalan’ 

Peki, yeniden Almanya’ya dönüş olabilir mi?

-Bu konuda yazılan haberlerin tamamı yalan... Niye döneyim ki? Mutsuzluğun olduğu yerde başarı da olmaz. İtalya’da bu anlamda çok mutluyum, dönmek gibi bir düşüncem şu ana kadar asla yok.

"İbrahimovic bana 'etkili şutların var, korkma vur' diyor" 

Sözü yine İbrahimoviç’e getiriyoruz, onunla ilgili beğenilerini soruyoruz:

-Adam 38 yaşında ağabey.. Onun hırsı, profesyonelliği inanılmaz. Kendisine çok iyi bakıyor, takıma yardım ediyor, gençlere destek veriyor. Tabi ki bizler de ondan çok şeyler öğreniyoruz. Örnek bir adam...”

Peki, sana neler söylüyor?

-Pozisyon geldiği zaman vur, çok etkili şutların var, korkma’ gibi... Artı, paslarımı çok beğeniyor, savunmaya yardım ettiğimi de biliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER