"Hakem derbide 'Bu benim son maçım' düşüncesiyle sahaya çıkarsa iyi yönetir"

38 yaşında hakem Ali Palabıyık, kariyerinde ilk kez Fenerbahçe-Galatasaray derbisini yönetecek. Erman Toroğlu, Ali Palabıyık atamasını yorumladı.

"Hakem derbide 'Bu benim son maçım' düşüncesiyle sahaya çıkarsa iyi yönetir"

Beklenen atama gerçekleşti… Geçen hafta görev verilmeyen iki hakemden Ali Palabıyık F.Bahçe-G.Saray derbisine, Cüneyt Çakır ise Beşiktaş-Başakşehir maçına atandı. 38 yaşındaki FIFA kokartlı hakemlerden Palabıyık, kariyerinde ilk kez Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde düdük çalacak. Daha önce iki kez Beşiktaş-Fenerbahçe, bir kez de Galatasaray-Beşiktaş karşılaşması yönetmişti. Ali Palabıyık'ın son derbisi, 23 Eylül 2017 tarihinde Ülker Stadyumu'nda oynanan ve F.Bahçe'nin Beşiktaş'ı 2-1 mağlup ettiği maçtı.

GALATASARAYLILARDAN PALABIYIK TEPKİSİ

Sarı-kırmızılı renklere gönül verenler derbiye Ali Palabıyık'ın atanmasına tepki gösterirken, sosyal medyada, "Ali Koç'u hakem yapsanız daha iyiydi", "Orta hakem Ali Sami Yen, VAR hakemi Metin Oktay olsa daha adil olurdu" yorumları yaptılar. Galatasaray taraftarı, Ali Palabıyık'ın yönettiği ve 18 Kasım 2017'de Başakşehir'e 5-1 yenildikleri maçta Latovlevici ile Visca arasında yaşanan pozisyona faul kararı verilmemesini affedemiyor.

BİR GÖRÜŞ / ERMAN TOROĞLU

"Cüneyt Çakır'ı Fenerbahçe istemiyordu onun için onu Beşiktaş-Başakşehir maçına verdiler. Fenerbahçe, Ali Palabıyık'a siyah değil, pembe bakıyor. Zaten FIFA hakemiyse bu derbilere verilecektir. Türkiye'deki 5 yıldızlık tek maç Fenerbahçe-Galatasaray karşılaşmasıdır. Beşiktaş-Galatasaray ve Beşiktaş- Fenerbahçe mücadeleleri hakem açısından 4'er yıldızlık maçlardır. Bir FIFA hakeminin bu tip karşılaşmaları iyi idare etmesi lazım. Aslında cümleyi şöyle kurmalıyız, iyi yönetmesi lazım… Futbolcular onu yönetmeye kalkarsa maçın sonunu getiremez. Hakem korkmayacak. Daha da önemlisi çok basit bir şekilde 'Bu benim son maçım' düşüncesiyle sahaya çıkarsa iyi yönetir." (Sabah)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER