Halil mi, Mohamed mi? Fatih Terim transfer kararını verdi...

Galatasaray'da yaklaşan Ocak transfer dönemi öncesi hareketli saatler yaşanıyor. Teknik direktör Fatih Terim forvet hattına yapılacak transfer için kararını verdi.

Halil mi, Mohamed mi? Fatih Terim transfer kararını verdi...

Galatasaray'da yaklaşan Ocak transfer dönemi öncesinde hareketli saatler yaşanıyor. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, forvet hattına yapılması planlanan yatırım transferi için son kararını verdi.

HALİL DERVİŞOĞLU'NA YATIRIM YAPILACAK

Milliyet'in haberine göre; Galatasaray hücum hattında Mustafa Muhammed’e değil, Halil Dervişoğlu’na yatırım yapacak. Sarı-kırmızılı takımda her iki futbolcunun geleceğiyle ilgili nasıl bir karar alınacağı merak ediliyordu. Cim-Bom’un golcü oyunculara yönelik planı belli oldu.

MUHAMMED VEYA HALİL DERKEN TERCİHİ BELLİ OLDU

Bir tarafta opsiyonu Galatasaray’da olan ve 31 Aralık’a kadar 4 milyon dolar yatırılması durumunda bonservisi Mısır kulübü Zamalek’ten alınacak Mustafa Muhammed bulunuyor. Diğer tarafta ise sözleşmesinde opsiyon yerine satın alma önceliği bulunan milli oyuncu Halil Dervişoğlu yer alıyor.

İSTANBUL'DAKİ DÜZENSİZ HAYATI ETKİLİ OLDU
Bu oyuncularla ilgili kafasındaki planları netleştiren Teknik Direktör Fatih Terim, yönetimden Mustafa Muhammed yerine Halil Dervişoğlu’na yatırım yapılmasını istedi. 1.5 sene için 2 milyon dolara kiralanan ve satın alma opsiyonu 4 milyon dolar olan Muhammed’in performansının düşmesinde İstanbul’daki düzensiz hayatının etkili olduğu düşünülüyor.

4 MİLYON DOLARLIK YATIRIM RİSKLİ GÖRÜLDÜ

Geçen sezon devre arasında geldiği sarı-kırmızılılarda sürekli olarak geriye giden 24 yaşındaki forvet için 4 milyon dolarlık yatırımın riskli olduğu hesaplanıyor.

TÜM ŞARTLARIN ZORLANMASINI İSTİYOR

Buna karşın Fatih Terim, 21 yaşındaki Halil Dervişoğlu’nun bonservisinin alınması için şartların zorlanmasını istiyor. A Milli Takım forması da giyen Halil’in Muhammed’e göre 3 yaş genç olup gelişime açık bulunması nedeniyle teknik patron Fatih Terim’in tercihini Mısırlı forvet yerine Türk oyuncudan yana kullanmak istediği öğrenildi.

PAZARLIKLAR BAŞLIYOR

Mustafa Muhammed’in 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonunu kullanmak yerine Halil’e odaklanan sarı-kırmızılı yönetim, İngiliz ekibi Brentford’la pazarlıklara en kısa süre içinde başlayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER